Erdoğan: Her kazanç ve kayıp milletimizin takdiridir

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin sonuçlarına ilişkin konuştu.

AK Parti’nin her zaman olduğu gibi yine birinci parti olduğunu dile getiren Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak da birinci olduklarını belirterek “Her kazanç ve kayıp milletimizin takdiridir. Beka konusunda verdiğimiz mesajın da milletimiz açısından gayet iyi algılandığını görüyorum.” dedi.

Huber Köşkünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi: “Türkiye, 31 Mart seçimlerini demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim, genel merkezde geleneksel hale gelen balkon konuşmamızı yaparak seçim sonuçlarını değerlendireceğim. Milletimiz bir kez daha iradesini oldukça yüksek bir katılım oranıyla sandığa yansıtmıştır. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, şehirlerimize, mahallelerimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.

Beka meselesi konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum. MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk. AK Parti olarak, tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hep olduğu gibi yine açık ara birinci parti olarak çıktık. Milletimizin birliğini, beraberliğini bozarak, ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Ülkemizde bundan sonraki seçimler 2023 yılının Haziran ayında olacaktır.

Özellikle terör örgütlerine nefes aldırmadan ülkemizi ve bölgemizi huzur adası haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu sonuçlar, Kürt kardeşlerimizin iradelerini, ne terör örgütüne ne de terör örgütünü arkalarına alarak ortaya çıkanlara teslim etmeyeceğini göstermiştir. Daha yürüyecek çok yolumuz var, bu millete dökeceğimiz çok alın terimiz var.”

CEVAP VER