YSK’yı aradığım yalanını reddediyorum..

0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, twitter hesabından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in iddialarını reddetti.

Milli iradenin tam olarak yansıması için yapılan çalışmaları ve meşru hak arayışlarını gölgelemek ve bu süreçte Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) baskı altına almak amacıyla bir takım iddialarda bulunduğunu belirten Gül, “Adalet Bakanı olarak YSK’yı aradığım yalanını reddediyorum. Bu seviyesizliği kınıyor, kendilerini sorumlu davranmaya davet ediyorum.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Twitter hesabından yazan Soylu, Erkek’in “kendisi ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün YSK üyelerini telefonla aradığı” iddiasını içeren habere yer verdi.

“Hukuka ve hak aramaya sahip çıkmak için CHP Genel Merkezi’nden icazet almayı zorunlu kılan bir akıl tutulması ve iftiralar bütünüyle karşı karşıyayız.” ifadesini kullanan Soylu, şunları söyledi:

“Bu yöntemle bir başbakan ve iki bakan astıran Milli Şef dönemi anlayışıyla hareket eden, alacağı karar öncesi YSK’yı baskı altına almaya çalışan CHP’nin bu yöneticisi için suç duyurusunda bulunuyorum.”

CEVAP VER