Karamollaoğlu: Bu karar YSK’nın alnına kara bir leke olarak tarihe geçecektir

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimini iptal etmesini değerlendirdi.

“YSK kararı, hukuk kurallarının yanlış yorumlanması değil, tamamen hukukun katledilmesidir. Bu karar YSK’nın alnına kara bir leke olarak tarihe geçecektir.” diyen Karamollaoğlu, partisinin İstanbul seçimi ile ilgili kararı hakkında ise “Biz seçim için kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Şuan için bu konuda kesin bir açıklamada bulunmayı doğru bulmuyorum. Dün başkanlık divanını topladık. Yüksek İstişare Kurulunu da toplayıp onların da kararını alacağız. Kesin kararımızı bu toplantıların ardından açıklayacağız.” diye konuştu.

“İsrail bir terör devleti vasfını adeta bir kimlik haline getirdi. Her ramazan ayının başında sürekli olarak Gazze’ye saldıran İsrail’i ve terörünü lanetliyorum.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Nasıl oluyor da Adalet ve Kalkınma Partili yöneticiler, ülkenin bekasını kendi bekalarına tercih ederler anlayamıyoruz. Görüyoruz ki AK Partili arkadaşlarının vicdanı kör olmuştur. AK Parti 94 ruhuna döneceğiz demişti. Biz de ruh çağırmakla gelmez dedik. Ama frene basamamışlar, 1940 ruhuna döndüler. Ellerinde olsa hiç tereddüt etmeden o sistemi geri getirirler. İktidara şu hatırlatmayı yapmadan geçemeyeceğim. Ebedi olan hiçbir iktidar olmamıştır bugüne kadar her gelen gitmiştir bazıları hayırla yâd edilmiş bazıları da ibretlik kötü bir miras bırakmıştır.

AK Partili yönetici arkadaşlar hakkı üstün tutmak için değil tam tersine, hakkı kendi menfaatleri için kullandıkları için anılacaklar. Tekebbürleri ile anılacak, zorbalıkları ile anılacaklar. Şimdiden ben bu arkadaşlarımızın tavırlarını değiştirmelerini, bugüne kadar uyguladıkları haksızlıklardan vazgeçmelerini temenni ediyorum.

Bugün kendilerini iktidara yamamış olanlar bilsinler ki, onlar da bu iktidarla birlikte tarihin kara sayfalarına yazılacaklar. İktidar iktidarda kalabilmek için vatandaşın ekonomik sıkıntı içerisinde olmasına hiç aldırış etmiyor. Suçu kendisinde de bulmuyor. Sadece şu muhalefet var ya şu muhalefet diyorlar. Bu tabloyu ortaya çıkaran sizsiniz. Her ne yaşanırsa yaşansın asla ve asla gelecekten ümit kesmemeliyiz.

Buradan iktidara sesleniyorum. Seçmen iradesine ipotek koyacak davranışlarla milleti lütfen germeyin. Bu seçimlerde medyanın ve resmi kurumların adil olmasına özen gösterin. Şaibeye yer verecek bir tutumun içine asla girmeyin. Ben iktidarı da muhalefeti de insanları da vicdan ile karar vermeye davet ediyorum. Bu iktidar gitmeden bu memlekete adalet gelmez, huzur gelmez, yolsuzluk önlenemez.

Vatandaşımıza sesleniyorum. Adaletsizliğe rıza gösterirsek bir gün o adaletsizlik başımıza patlar. Zulme rıza gösterirsek bir gün o zulüm başımıza patlar. O haksızlıkla, o zulümle biz de karşı karşıya kalabiliriz.”

CEVAP VER