Tespih taneleri gibi dizilip fotoğraf çektirmişler, sanırsınız emeklilik fotoğrafı..

0

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu. “3 yıl önce Anayasa’ya rağmen dokunulmazlıklar kaldırıldı. Arkadaşlarımız rehin alındı ama direniş sürüyor.” diyen Temelli, şunları söyledi:

“İşte Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş… Tüm arkadaşlarımız direniyor. Adaletli bir yaşam, onurlu bir barış var edene kadar birlikte direnmeye devam edeceğiz. Adalet Bakanı’nın da dediği gibi hükümlülerin avukatları ile görüşmesi kanunu bir haktır, çok güzel güzel bir şey söylemişsiniz. Bu bir haktır, bu hakkın gereği ne ise uygulamada hayata geçsin. Eğer bu gerçekleşmezse hukuksuzluk bütün ülkede hüküm sürecek.

Tespih taneleri gibi dizilip fotoğraf çektirmişler, sanırsınız emeklilik fotoğrafı. Türkiye İttifakıymış, Cumhur İttifakına yeni ambalaj! Hiç kimse yok, kadınlar yok gençler yok, emekçiler yok, neyin ittifakı bu? Orada Türkiye’ye vermek istedikleri mesaj tekçiliktir. Samsun’da poz verenlerin, Cumhur İttifakı’nın bu ülkede yaratmış olduğu fotoğrafları göstermek istiyorum. Gidip orada o fotoğrafı çektireceğinize bu fotoğraflara bakıp bunların müsebbibi olarak utanç duymalısınız. Bu ülkeyi getirdiğiniz yer budur.

Eğitimin içine sürüklendiği yere bakın, şimdi kalkmışlar yeni model uygulayacaklarmış, kariyer ofisleri açılacakmış, Düşünebiliyor musunuz? Okul sahibini Milli Eğitim Bakanı yaparsan onun da yapacağı şey okulların ortasına kariyer ofisi kurmak olur. Orta Doğu’dan Balkanlar’a, Kafkasya’dan Kıbrıs’a kadar tüm halkların barış içinde yaşama iradesi bu iktidar tarafından yok ediliyor. Bu güvensiz dış politikaya bir an önce son vermek zorundayız. Onurlu bir barışı Orta Doğu’da var etmek, Türkiye’nin yegane seçeneğidir.

Bütün bu karamsar tabloyu değiştirebilecek yegane güç HDP’dir. Türkiye halklarının, Kürt halkının, emekçilerin, işçilerin, kadınların, gençlerin mücadelesidir. O yüzden de herkesi bu ortak mücadeleye, Demokrasi İttifakı’nda buluşmaya davet ediyoruz. 200 sayfalık seçim iptal gerekçesi yazmışlar. 200 sayfaya yapmış olduğunuz bu haksızlıkları sığdıramazsınız. Biz bu haksızlıkları, bu şaibelerin hepsini tarihe not düştük.”

CEVAP VER