Umut Sarıkaya’nın Tek Başına Çıkardığı Karikatür Dergisi Naber’in Yeni Sayısı 25 Kasım’da Tüm Türkiye’de

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Geleneksel karikatür dergilerinin aksine, sadece tek bir çizerle yayın hayatını bir buçuk senedir sürdüren Naber’in yeni sayısı yarın (25 Kasım’da) raflarda yerini alacak.

Umut Sarıkaya’nın 2008’de haberini verdiği, ancak kendi deyimiyle üşengeçlikten ancak 2015 yılında çıkan dergide klasikleşmiş edebi eserlerin Umut Sarıkaya tarzında karikatürize edilerek yeniden yorumlandığı bölümler olduğu gibi; güncel konularla ilgili karikatürler de mevcut.

Çizmeyi olduğu gibi yazmayı da seven ünlü karikatürist, çeşitli konulardaki fikirlerini mizahi bir dille anlatıyor.

İddiası üç ayda bir çıkmak olan dergi, yine Umut Sarıkaya’nın “paşa gönlüne” göre sevenleriyle buluşmakta gecikmeler yaşayabiliyor.

Önceki sayının geçtiğimiz Haziran ayında çıktığını düşünürsek, beş aylık bir aranın ardından üzerinde iyi çalışılmış 60 sayfalık bir dergi tüm sevenlerini mutlu edecektir.

Aşağıda ünlü çizerin bazı karikatürlerini bulabilirsiniz:

ey-turk-gencligi-umut-sarikaya

davutoglu-umut-sarikaya

che-guevara-umut-sarikaya

gezi-parki-umut-sarikaya

bonba-umut-sarikaya

CEVAP VER