Can güvenliği meselesi

0

Türkiye’de hayat sudan ucuz. Her an her şey başınıza gelebilir.
* İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisinin basından elde etmiş olduğu verilere göre 2016 yılında iş kazalarından dolayı 2 bin civarında işçi yaşamını yitirmiş.
*2016 yılı trafik kazalarında çok üzgünüm ki 7300 kişi ölmüş ve 303 bin kişi yaralanmış.
* Düğünlerde havaya ateş açan kendini bilmez insanlar yüzünden her gün bir masum vatandaşımız pisipisine hayatını kaybediyor ya da yaralanıyor.
* Hafriyat kamyonlarının neden olduğu ölümler manşetlerden düşmüyor.
* 2016 yılında 367 kadın yaşamlarını paylaştığı aileleri veya eşleri tarafından katledildi, 109 kadın yaralandı.
* Türkiye’de son iki yılda sivil, asker ve polislerin hedef alındığı 32 bombalı terör saldırısı gerçekleştirildi. Ülkenin farklı noktalarında dehşet saçan patlamalar nedeniyle 460 kişi can verdi, 2 binden fazla insan yaralandı.
* Geçen yıl yaşadığımız darbe girişimi sırasında 62 polis, 5 asker, 173 sivil olmak üzere 240 insanımız şehit oldu.
Dilerseniz şu anda adaletin tecelli etmesini bekleyen onlarca gazeteciden, kurunun yanında yaşın da yandığı, malına mülküne el konulduğu, içeri tıkılan, itibarı sıfırlanan masum vatandaşlarımızdan hiç bahsetmeyelim. Bilmem anlatabildim mi?

SİZ İCATTAN N’ANLARSINIZ BAYIM?

Kırk yıllık hoşaf İN
Alzheimer hastaları için geliştirilen portatif fizik tedavi cihazı OUT olcek tabii. İnsanı sinirlendirmeyin!

HEY GİDİ GÜNLER HEY!

İtalya kuzeyindeki Veneto ve Friuli Venezia Giulia Bölgeleri arasında çıkan ‘Tramisuyu ilk biz yaptık’ tartışmasına en sonunda bakanlık el koymuş. Haberi okuyunca yıllar yıllar evvel baklavanın bize mi yoksa Yunanlılara mı ait olduğu tartışmaları hafızamda canlandı. Ne tatlışmışız o zamanlar. Hey gidi günler hey!

HAYRET ETTİM!

Hayrettin Karaman’a göre ‘Müslüman’ bir hanım göstere göstere sigara içince ‘Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var’ demek istiyormuş.
Buna göre başı açık ve sigara içen bir kadın ne demek istiyor çok merak ediyorum. Namus ve ahlâk kişinin eti kemiğiyle değil duygu ve düşünceleriyle ortaya koyulur. Kadın bedenini satılık bir malmış gibi gören bu zihniyeti tüm uzuvlarım ve ruhumla kınıyorum.

CEVAP VER