MİT MİTinglerin Neresinde?

0

Sarıoğlan’ın Mitingine Katılanların Hepsi HDPli. Yani?..

Muharrem İnce’nin Diyarbakır mitingindeki kalabalığı gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, ister istemez bir bahane üretmeliydi.

Herhalde kek olayı buradan çıktı. Kek-çay ikilisiyle gün geçiren istihbaratçılarımız var ya bizim. İşte onlar; mitinge katılanların neredeyse tamamının HDPli olduklarını fısıldamışlar Erdoğan’a.

MİT, Erdoğan için diğer partilerin seçmen profillerini araştırıp fişliyor demek değil midir bu?

Sarıoğlan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayıdır. Bu yüzden bu miting CHP mitingi değil, ülkesini seven, huzuru ve refahı isteyen, toplumsal barışı destekleyen tüm halk için yapılan bir mitingtir ve herkes katılabilir.

Kuantum Başkan; “Parti rozetini çıkardım, ben bütün ülkenin Cumhurbaşkanı olacağım” demişti.

Erdoğan bile fark etmiş olmalı, Muharrem İnce’nin CHP’den sıyrıldığını, kopup gittiğini…

Sarıoğlan’a, yani bacısı türbanlı, anası hafız, halkçı, dürüst bir de üstüne liberal bir adaya denk gelince, nasıl bir mücadele gerektiği konusunda şaşırdı Erdoğan.

İktidar seçimini Türk milliyetçiliği, muhalifler ise hümanizm, eşitlik ve özgürlük konsepti üzerine kurdu.

Amaç zaten Güneydoğudaki HDP’ye oy atan seçmenin Sarıoğlan’ı desteklemesi.. İnce de onun için gitti oraya, daha özgür bir Türkiye için Cumhurbaşkanı adayı oldu ve etnik köken, parti ayrımı yapmaksızın herkesin Cumhurbaşkanı olmayı vaat etti, daha ilk günden yaptığı gibi…

Miting meydanlarında, “onlaaaar, bunlaaaaar” diye ayrıştırmayı öyle çok kanıksadık ki, birleştirmeyi unutturdular..!

Sayın Erdoğan bu ülkenin tamamının Cumhurbaşkanıdır; o sebeple İnce’nin mitingine katılanlar için “Onlar HDPli” demesi anlamsız. Hem HDPli olsalar ne olacak, onlar bu ülkenin halkından sayılmıyor mu? Anayasaya aykırı bir parti ise HDP, neden kapatılmıyor?

Şahsen ben yoruldum. Ayrışmaktan, ötekileşmekten, ötekileştirmekten ve bütün bunları benim adıma birilerinin konuşup yapmasından, bunlardan çıkar sağlamayı ummasından…

İnce’yi dinlemeye gidenlerin neredeyse tamamının HDPli olması durumunda, Erdoğan’ın Denizli mitingine katılanlar Ödemişli, Bursa mitingine katılanlar Balıkesirli, İstanbul mitingine katılanlar Kocaelili, “Haydililililili yar” diyesim geliyor.

Şu mantıkla AKP ilk seçimi kazanırken ona oy verenler Jüpiter’den mi geldi? O vakit bu mantığa göre AKP hiç İzmir’de falan miting yapmamalı…

Daha geçen hafta yazmıştım: “Mitingler, Toplu Politik Manipülasyondur” diye. Bunca imkan varken, sosyal medya, e-miting ve tv olanakları varken, mitinglere ne gerek var artık?

“Mitinge katılanların çoğu HDPliydi” diyerek ötekileştiren üst üste bunca hatayı nasıl ve neden yapar? Onlarca stratejik hata Erdoğan’ın tüm siyasi hayatı boyunca gerçekleşmedi. Anlayamıyorum. Rahmetli Erol Olçok’un eksikliği mi? Yorgunluk mu?

AKP’ye oy verince “Kürt Kardeşlerim”, Sarıoğlan’a oy verince teröristle eşdeğer tutulan “ötekiler”.

İnsanı ayrıştıran söylemlerle mide bulandırmaya kimsenin hakkı yok.

Herkesin Cumhurbaşkanı olmak, her partiden oy alabilmeyi gerektirir (.)

Bu arada: Madem böyle bir istihbarat var. Herkesin oyu biliniyor demek ki…! Seçimi niye yapıyoruz o zaman?

Diyarbakır’da 10 kişiden 8’i HDPli olduğu için neredeyse doğru bilgidir. İstihbaratımız çalışıyor!

Bu istihbarat madem güçlü ve güvenilir, 15 Temmuz’da neredeydi? Koskoca darbe girişimini haber vermekten nasıl aciz kaldı?

“Devlet artık parti aklıyla değil, devlet aklıyla yönetilmelidir.”

CEVAP VER