Sigara Satışında Yeni Düzenleme

1
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Sağlık Bakanlığı sigara ile mücadele konusunda kararlı.

Bakan Recep Akdağ, yapılacak yeni çalışma sonunda sigara paketlerinin üzerindeki marka isimlerinin zorlukla görülebileceğini ve paketlerin de kapalı dolaplarda muhafaza edileceğini söyledi.

Marka isimlerinin veya logolarının insanları sigara almaya özendirebileceği düşünülerek böyle bir çalışmaya başlanmış. Bakan Akdağ; 15 yaş ve üzeri sigara içme oranının %23,2’ye kadar düştüğünü, ancak son dört yılda bu oranın %27,3’e çıktığını vurguladı. Sigaranın insana verdiği zararların önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığı sıkı bir şekilde çalışıyor.

1 YORUM

  1. sayın bakanım yönetiginiz ülkeden bir haber vereyim her yer pazarlarda metro ve metrobüs duraklarında ana caddelerde kaçak sigara ve tütün satışı yapılıyor ayrıca bir çok tütüncü dükkanı açıldı bilginize.

CEVAP VER