Camilerde gençlik kolları ve rejim!

  0
  Arslan Bulut
  Yeniçağ

  AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, “Eğer yüzde 50’yi geçemezsek ve bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazır olun. Gerek kendi içimizde gerek kendi dışımızda kartların yeniden karılacağını yeniden plan masalarının kurulacağını iyi bilelim.” dedi.

  AKP yönetimi, Ozan Erdem’in istifasını istedi ama bunun bir önemi yok. Ozan Erdem, AKP’nin derin görüşünü seslendirmiş oldu!

  İşte millet bunun için “hayır” diyor. “Hayır çıkarsa”ya göre iç savaş planlayan bir zihniyetin “Evet çıkarsa” ne yapacağı belli olmuyor mu? Kartlar yeniden karılacakmış! Bu ne demektir, rejim değişikliği değil mi?

  Silâh da dağıtılacak mı?

  ***

  İşte “kindar gençlik” bunun için yetiştirildi?

  Kin ve nefretlerini bunun için eksik etmediler?

  Yetiştirilen gençler, Atatürk’ten de nefret ediyor, onun kurduğu cumhuriyetten de devletin Türk devleti olmasından da?

  Kendilerini Türk hissetmeyenler olabilir ama vatandaş olarak Türk olmak bile ağırlarına gidiyor?

  Ne yapalım yani, Türklüğümüzden vaz mı geçelim? Veya Türkiye topraklarının Arap sermayesine satılmasına seyirci mi kalalım! Türkiye’nin bir Arap ülkesine çevrilmesine seyirci mi kalalım?

  ***

  Fehmi Koru, konuyla ilgili yazısında “Yanlış propagandayla doğru sonuca ulaşılmaz. ‘İstiklâl Savaşı’ derseniz, partili de ‘iç-savaş’ der…” göndermesi yaptı:

  ” ‘İstiklâl Savaşı’ (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan) ve ‘Sakarya Meydan Muharebesi’ (Başbakan Binali Yıldırım) ile eş-değerde görüldüğü devletin/partinin en etkin ve yetkin ağızlarından ifade edilen bir referanduma gidiliyor ve bunları işiten bir partilinin istifaya zorlanmasını getirecek türden bir konuşma yapması neden mahzurlu görülüyor?

  Sakarya Meydan Muharebesi’ni, İstiklâl Savaşı’nı kaybetseydik, ardından nasıl bir Türkiye ile karşılaşacaktık?

  Madem elzem.. neden uygulanması 2,5 yıl erteleniyor?”

  Taha Akyol da soruyor:

  “2010 referandumunda MHP de HDP de ‘hayır’ demediler mi? ‘Aynı safta’ mıydılar?”

  ***

  Devam için Yeniçağ Gazetesi