‘Ekonomik vesayet’ peşinde koşan hayalperestler!

  0
  Yiğit Bulut
  Star

  Değerli dostlar, yıllar önce daha net ifadesiyle “Türkiye her türlü vesayeti kırma yolunda ilerlerken” şu cümleyi bir yazımda paylaşmıştım; “…Türkiye 1946 sonrası iki vesayet altında yaşadı; birincisi yerli ve küresel işbirliği tarafından yürütülen ekonomik vesayet, diğeri de ekonomi-siyaset-sosyolojinin bozulması sonucu güçlenen silahlı vesayet! Bugünlerde ‘sivilleşme’ sonucu ‘silah üstünlüğüne dayanan iç vesayet’ sona ererken, Türkiye üstünde ekonomik vesayet sahibi olanlar yerlerinde kalmak için büyük bir savaş veriyorlar…” 

  (…)

  Sevgili dostlar, Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ilk göreve geldiği zaman yani 2003’te IMF baskısı altında ezilmek istenen, piyasa sopasıyla dövülen, her anlamda işine karışılan bir Türkiye gerçeğinden TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE GERÇEĞİNE geçtik… Bu son dönemeç de her türlü baskı ve tehditlerine MANİPÜLASYONLARINA RAĞMEN geçilecek ve YENİ TÜRKİYE gerçeği çok daha net hayata geçecek…DURMAK YOK HER ANLAMDA MÜCADELEYE DEVAM…

  Önemli not: Varlık Fonu için çok doğru bir modelleme ortaya çıktı. Zaman ve tecrübe ile model daha da gelişecektir. Konu hakkında birçok yalan yanlış haber yapılıyor. Başbakan’a bağlı ilk yönetim kurulu yeni döneme geçilmesiyle ortadan kalkmıştı. Yeni sistem ile ortaya çıkan yeni modelleme ve yeni Yönetim Kurulu ile çok hızlı adımlar atılacak. Her zaman “maaş” spekülasyonu yapıldı. İlk yönetim kurulu tarafından alınan “maaş almama” kararının yenilenmesi çok önemli ve kamuoyu tarafından çok iyi bilinmeli. İlk ayrılan YK Başkanı Bostan dahil olmak üzere Varlık Fonu bünyesinde görev yapan yönetim kurulu üyeleri İLK GÜNDEN BUGÜNE VE YARINLARA tek kuruş maaş almadı ve yeni YK kararı ile YİNE almayacak, BU MİLLİ BİR GÖREV! VE ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK! SPEKÜLASYON YAPMAYA ÇALIŞANLARA DUYURULUR!

  Yazının bütünü için