Erdoğan, Özal için ne der ki?

  0
  Oran Uğuroğlu
  Yeniçağ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafını hiç kullanmadığı Atatürk adını da kullanarak eleştirdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün atletli fotoğraflarını Google’dan bakıp görebilir ama ben Erdoğan’a sık sık adını rahmetle andığı ve kendisine örnek aldığı merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın fotoğrafları hakkında da ne düşündüğünü öğrenmek isterim.

  Tonton Özal’ın özel arşivimde yer alan ve bir milyon tirajlı Haldun Simavi’nin efsane Günaydın Gazetesinde yayınlanan bu fotoğrafları için Cumhurbaşkanı Erdoğan bakalım neler söyleyecek?

  Ancak ben peşinen yazayım ki Türk halkı Turgut Özal’ın bu fotoğraflarını gördükten sonra ona “Tonton Özal” demeye başladı.

  Acaba Erdoğan’ın atletli fotoğrafı eleştirmesinin ardında Türk halkının Adalet Yürüyüşü fotoğrafları için, “Tonton Kemal” ya da “halk adamı Kemal” gibi ad takarak sempati duyacağı ve CHP’nin oylarının artacağı endişesi mi var?

  MAYO İLE DUŞ YAPARKEN

  1-915.jpg

  Atatürk ve İnönü‘den sonra ilk kez Turgut Özal Bodrum Aktur’daki yazlık evinin önündeki halk plajında mayosu ile denize girip halkın arasında duş alırken.

  ÖZAL BENİMLE DENİZDE

  2-767.jpg

  Rahmetli Turgut Özal’a “Tonton” adı takılması işte bu fotoğraflardan sonra oldu. Bu Fotoğraf 28 Ağustos 1984 tarihinde Günaydın Gazetesinin 1. Sayfasında yayınlandı. Günaydın muhabiri olduğum sırada Özal ile bu anı fotoğrafını çektirdim.

  VATANDAŞLAR ARASINDA

  Yazının devamı için