Ergenekon Terör Örgütü yeniden sahnede

  0
  Nagehan Alçı
  Habertürk

  HİÇ lafı dolandırmadan söyleyeyim: Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesindeki provokasyon, Türkiye’nin düşmanı Ergenekon Terör Örgütü’nün yeniden sahneye çıkışı ve mevcut ortamda rol kapma hamlesi gibi görünüyor. Devletin tüm güvenlik ve adalet birimleri kesinlikle teyakkuza geçmeli. Konuştuğum önemli devlet yetkilileri de bu meselede son derece hassaslar.

  Unutmayalım, bu çete tıpkı FETÖ gibi devletin içinde teşkilatlı bir terör organizasyonuydu. Evet, artık devletin içinde ne Ergenekon Terör Örgütü, ne de Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması kaldı. Bu iki örgüt de 10 sene içinde çok zor bir mücadeleyle temizlendi. Fakat bireysel olarak Ergenekoncu ve Fethullahçı kalıntılar devlet içinde bugün de var. Ayrıca sivil uzantılar bağlamında da Ergenekon hâlâ azımsanmayacak bir güç. Bazı eski mafya çeteleri bir yandan hükümete de yaltaklanarak adeta Ergenekon terörünü yeniden canlandırmaya çalışıyorlar.

  VALİLİK VE EMNİYET GEÇ KALDI

  Ankara Valiliği’nin ve Ankara polisinin, bu faşist provokasyonu görür görmez otomatik olarak duyarlı olması gerekirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kesin talimatı üzerine müdahale ettiler ama geç ettiler. Valinin ve Emniyet Müdürü’nün bu konuda özeleştiri yapması gerekiyor. Kimi Ergenekon kalıntısı memurlar konusunda da hassas olunmalı. Çünkü bu faşist grup ile birtakım polislerin gayet samimi diyalogda olduğu yönünde iddialar var.

  Bu iğrenç eylem sırasında sistematik olarak 3 slogan atılmış:

  1) Burası Müslüman mezarlığı, buraya Ermeni gömdürmeyiz.

  2) Burası Sünni mezarlığı, buraya Alevi gömdürmeyiz.

  3) Burası Türk mezarlığı, buraya Kürt gömdürmeyiz. (Yazarken bile midem bulanıyor-N.A.)

  Tüm bunlar Türkiye toplumunun altına dinamit koymayı amaçlayan faşist sloganlar. PKK terör örgütüne karşı Türkiye’nin verdiği haklı mücadele bahane edilerek kimse Kürt, Alevi ya da gayrimüslim düşmanlığı yapamaz. Bu çok açık bir suç! Neyse ki polis ve yargı isabetli bir şekilde harekete geçti. Bu faşistler bulunup yakalanmalı ve adalete teslim edilmeli.

  Yazının devamı için