Ey akiller diliniz nerede?

  0
  1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.
  Can Ataklı
  Sözcü

  Türkiye’de her şey büyük hızla deforme oluyor.
  Öyle bir iktidarımız var ki, sadece günü kurtarıyor. Dün ak dediğine bugün kara demekten çekinmiyor.
  İşin kötüsü arkasında öyle bir biatçı kesim var ki, ne olursa olsun hiçbir şey sormuyor, hiçbir şeye itiraz etmiyor ve asla merak etmiyor.
  Cumhurbaşkanı başkanlık sistemi için eskiden “emperyalizmin Türkiye’ye dayatmasıdır, Türkiye’de başkanlık sistemi olmaz” derken alkışlayanlar bugün “Başkanlık en iyi sistemdir, Türkiye derhal başkanlık sistemine geçmelidir” sözlerini de aynı şevkle alkışlıyor örneğin.
  Son günlerde HDP’ye yönelik yoğun bir baskı var. Bazı HDP milletvekilleri “belli bir dava için kaldırılan dokunulmazlıklardan yararlanılarak” tutuklandı.
  Başta saray olmak üzere bütün bakanlar ve yandaşlar koro halinde “Biz demiştik” diyorlar “Bizimle baş edemezsiniz, sen misin ifade vermeye gelmeyen adamı böyle yaparız işte” diye haykırıyorlar.
  Oysa çok değil üç yıl öncesine kadar iktidarın en sevdiği parti HDP idi.
  Terör örgütüyle masaya oturup pazarlıklar yapıyorlardı. Apo’yu kutsayan açıklamaları “Ne güzel demokrasi nihayet Türkiye’ye geldi” diyerek halka yutturmaya çalışıyorlardı.
  Bunun için hepsi okumuş çocuklardan oluşan bir “Akiller heyeti” bile kurmuşlardı.

  Yazının devamı için tıklayın