Eyy Emin Çölaşan!.. Devlet Bey’i size yedirtmeyiz…

  0
  1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.
  Ahmet Takan
  Yeniçağ

  Bir de 40 yıllık gazeteci-yazar olacak!..

  MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli’ye mektup döşenmiş. Hareketin liderini anlayamamış mış… Mış mış da mış mış!..

  Doktor Devlet Bahçeli’den mektubunuza cevap bekliyorsanız avucunuzu yalamaya başlayın. Hareketin liderinin işi gücü kalmadı bunca yoğun temposu içinde; Yenikapı’ya bile iğne ile çıkarken, her gece tivit atarken, haftada bir Meclis grup toplantılarında konuşurken, Osmanlı Ocakları ile fotoğraf çektirip feysde paylaşırken, İ.Melih Gökçek ile görüşürken, Osman Gökçek ile fotoğraf çekinirken, her gün bir parti teşkilatının kapısına kilit vururken, muhaliflerin hangi çay ocağında kaynattığını takip ederken, disiplin kuruluna ihraç emirleri yağdırırken, kara tahta başında yeni plan ve projeler üzerinde çalışırken, Gölbaşı’nda gece yarılarına sarkan özel randevularına yetişirken, bir de size oturup cevap mektubu mu yetiştirecek?..

  Asla ve kata haddimiz olmamakla birlikte bilge liderin bizlere olan sıcak sevgisine inanarak ve o krediye güvenerek Doktor Devlet Bey’e yazdığınız açık mektuba cevap vermek isterim.

  Muhterem Emin Çölaşan Beyefendi!..

  Demişsiniz ki;

  “Sizin ne biçim bir siyasetçi olduğunuzu, MHP gibi bir partinin başında nasıl oturmaktaolduğunuzu bugüne kadar anlayamadım.”

  Siz, hiç Ferdi Tayfur dinlediniz mi, önce onu anlayabildiniz mi?..

  Siz, püskevit nedir bilir misiniz?..

  Siz, klasik Amerikan arabalarından anlar mısınız?

  Hayatınızda bir kere olsun klasik Amerikan arabasına bindiniz mi?.. Bırakın, koleksiyonunu gördünüz mü?..

  Araamızda sıradağlar var, Emin efendi!..

  Demişsiniz ki;

  “Sadece ben değil, hiç kimse anlayamaz. Ülkücü tabanınız, partilileriniz bile!”

  “Bir adım önünüzü bile göremiyorsunuz. Kaprisleriniz ve yanlışlarınız yüzünden partinizi küçülttünüz.”

  “Siz iktidar olmayı asla istemeyen ve hatta iktidar olmaktan korkan bir genel başkansınız.”

  Hoop!.. Taş koy Emin efendi!..

  Anlayamazsın tabiî. Sen, ebced nedir bilir misin?.. Bilmezsin!.. Bak sana Doktor Devlet Bahçeli’nin bir zamanlar yaptığı izah (iktidar formulü) ile anlatmaya çalışayım;

  “9 Şubat 1969, 9 Şubat 2009 MHP’nin 40. yılı. Bu sene siyasi partiler yasası gereği 9. büyük kurultayımız da 2009 yılında olacaktır. Demek ki 9 ışık 3 dalga 9’la iktidara doğru yürüyor demektir. Bu sebeple 2009 yılı hayırlara vesile olacaktır. MHP bugün ortaya koymuş olduğu milliyetçi fikri program haline dönüştürmüş, Türkiye’de muhalefeti ilkeli temiz ve çözüm üreten bir anlayışla sürdürmektedir. 2009 yılındayız. 2009’un sıfırlarının üzerine çarpı koyun, atın. İki sıfırı kaldırdık. Ne kaldı 29. 11 ile 29’u toplayın ne oldu, 40. Milliyetçi hareketinin 40. yılı. Bunlar tesadüf olamaz…”

  Yazının devamı için tıklayınız