Fenerbahçe, Aykut Hoca ile iyi yolda

  0
  Ziya Şengül
  Star

  Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’si futbol adına takıma yeni kostüm giydirmeye başladı. Geçmiş yıllarda seyrettiğimiz Fenerbahçe ağır aksak futboluyla, orta sahasıyla, verimsiz golcüleriyle eleştiri oklarını hep üzerine çekmişti. Aykut’un futbol felsefesi değişik görüntüler sergiliyor. Örneğin; önde futbol oynatarak, çabuk pas trafiğiyle rakibine baskı kurmaya çalışıyor. Görüntüye göre takımın belirli yerlerinde eksik olmasına rağmen kadronun dörtte üçü tamam gibi gözüküyor.

  Savunmada Kjaer’in ayrılması bence çok problem yaratmayacak diyorum. Eğer stopere bir adam alınmazsa Mehmet Topal veya hutta Josef de Souza pekala bu görevi iyi şekilde üstlenebilir. Varsa yoksa en büyük eksiklik hücumda golcü bir futbolcuya ihtiyacı olduğudur. Villarreal’de oynayan Soldado’da transfer adına son nokta konulmak üzere. Yaşının 32 olması biraz problem gibi gözükmesine rağmen sahaya çıktığında forma üzerindeyken ne yapacağını olağanüstü merak içindeyim.

  Eljif Elmas diye gencecik bir futbolcu alınmış. Kısa bir zaman içinde seyrettiğim kadarıyla yaşının çok üzerinde olgun bir futbol anlayışına sahip. Top ayşağına hem yakışıyor, hem de topu ayağından çıkarttıktan sonra oyuna devamlılığı sağlamaya özen gösteriyor. Bu yaşta böylesine özelliğe sahip çok az futbolcuya rastlanır. Onun için gelecekteki Fenerbahçe’de çok önemli katkılar sağlayacağına inancım tamdır.

  Yazının devamı için