FETÖ.. IŞİD.. PKK.. Rus büyükelçiyi hangisi öldürttü? Katil yoksa ‘Mançuryalı’ mı?

  0
  Fehmi Koru
  fehmikoru.com

  Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov‘u.. arkasından vurarak yere yıkan.. galeride toplanmış sanatseverleri silâhıyla korkutup salon dışına çıkartan.. elindeki tabancanın şarjörünü yerde yatan diplomatın üzerine boşaltan.. “Benim buradan ölüm çıkacak” diye bağıran..

  Ankara Çevik Kuvvet’ten genç (1994 doğumlu) polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş kimin tetikçisidir?

  Suikastını işlediği andan yaklaşık 45 dakika sonra.. en baştan beklediği gibi ‘ölüsü çıktığı’ için.. bunu kendisine sorarak öğrenemeyeceğiz…

  Ancak bu durum bizim zihin jimnastiği yapmamızı engelleyecek değil…

  Öldürülen ne de olsa ülkemizde suikasta uğrayan ilk büyükelçidir ve büyükelçilerin can güvenlikleri bulundukları ülkeye emanettir.

  FETÖ olsa..

  İlk akla gelen, gazetelerimizin ünlü-ünsüz yazarlarının bugünkü yazılarına da yansımış olandır: FETÖ’nün tetikçisi…

  Onbinlerce polisin ‘FETÖ’cülük’ ithamıyla ilişkilerinin kesildiği bir dönemde, kendisini iyi sakladığı veya zaten en baştan ‘FETÖ’cü’ damgasını yiyebileceği faaliyetlerden uzak tutulduğu için hâlâ içeride kalabilmiş (kripto) bir ‘FETÖ’cü polis’ olma ihtimali hayli yüksek…

  ‘Silâhsız terör örgütü’ sıfatıyla anılırken, 15 Temmuz uğursuz darbe girişiminden sorumlu tutulduğu için ‘silâhla’ ilişkisi kurulabilmiş olan örgüte, bir de böyle bir tetikçinin mal edilebilmesi, soruşturmayı yürütenlere cazip de gelebilir.

  Polis, ailesi fertlerinden başlayarak oda arkadaşına ve meslek-içi raporlara bakarak bu ihtimalin gerçekliğini araştıracaktır.

  Ancak bu noktada olabildiğince dikkat ve titizlik göstermekte yarar var.

  Yazının devamı için tıklayın