Haber sitesi ve Twitter çirkefleri

  0
  Fuat Uğur
  Türkiye

  15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı ortaya konulan direniş hattı FETÖ’cülerin 40 yıllık kirli hesaplarını bir gecede berhava edince darbeden 4 ay önce yazdığım ve o vakit kimsenin sallamadığı yazılarım kimilerine “dert” oldu. Bu yazıların tüm hesaplarını allak bullak edip çökerttiğini çok sonra fark ettiler zira. Bunların ABD’nin sokma aklıyla iş yapan zavallılar olduğu bir kez daha ortaya çıktığı gibi salaklıkları da anlaşılmış oldu. FETÖ’cüler bir parça olan akıllarını vatan millet için kullanmak yerine ABD ve istihbarat örgütlerinin emrine sokmanın bedelini ağır ödediler ve ödemeye devam edecekler.

  İşte bu yüzden “Cemaatçi askerlere son uyarı, tavuk tarda sayılır” başlıklı yazımda darbe hazırlığı içinde olduklarının bilindiğini belirterek “Gelin vatana ihanet etmeyin devletle iş birliği yapın, ülkemize hizmet edin” çağrısı yapmıştım. Bunun sonucu olarak binbaşı O.K darbe girişimini ihbar etti.

  İşte bu FETÖ’cüleri, CHP’yi ve FETÖ tetikçilerini çıldırtıyor. FETÖ elebaşının “kontrollü darbe safsatasını” CHP’nin resmî söylemi olarak hayata geçiren CHP Milletvekili Aytun Çıray bu yazıları “delil” olarak göstermeye başladığında önce “Değerli gazeteci Fuat Uğur” diyordu. Fos palavralarını ortaya koyup rezil ettiğimde ise “MİT ile karanlık ilişkileri olan adam” olarak çamur atıyor.

  İlginçtir FETÖ’nün adını vermeyeceğim bir internet sitesi de benim “Devletin ve MİT’in psikolojik harp uzmanı” olduğumu yazıyor. Aytun Çıray’ın bu paralelliği beni çok şaşırtıyor doğrusu.

  Şimdi bunların üzerine ruh hastası olduğu için medyanın safra olarak attığı bir meczup da Twitter’dan “yayın” yapmakta. Zıvanadan çıktı. Kendisini benim işten çıkarttırdığımı sanıyor. Oysa ruh hastası ve aynı zamanda kötü olduğu için çıkarıldı işten. Üstelik hiç de onaylamadığım biçimde hak etmediği kadar şans verilmesine rağmen devam edemedi. Akrep gibiydi ve akıbeti yine kendi yalnız çöplüğü oldu. Twitter’dan sürekli yazıyor çünkü karanlık Oda tv adlı Soner Yalçın’ın sitesi de kullanıyor. Son olarak benim bu yazılarla FETÖ’cüleri “uyandırdığımı” yazmış.

  Güler misin ağlar mısın.

  Ama işin komik yanı yukarıda anlattığım Twitter çirkefi daha 2013’te yayınlanan ve meşhur FETÖ PROJESİ “dinler arası diyalog” hakkında subliminal mesaj veren MÜSLÜMAN ROMA kitabının arka kapağını Fetullah Gülen’e yazdıran alçak.

  Ama rezillikleri yeni değil. Daha 2007’de 27 Nisan Muhtırasını destekleyerek “Halk, varoluşumuzun kaynağı TSK’ya demokratik duruşu için teveccüh gösterdi” deyip ardından “AKP’ye muhalifim ama başbakan ‘sara hastası’ olduğu için değil” sözleriyle çirkefliğin dibini bulan da odur. Keza Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı olmak istiyorsa Hayrünnisa Gül’ün peruk takması gerektiğini yazan da odur. Bunlar ne yazık ki Habertürk internet sitesinde yayınlanmıştır.

  O kadar mı?

  Muhafazakârlıkla ilgili yazdıklarına bakın:
  “Televole medeniyeti, Beyaz Türk’ün değil muhafazakârın medeniyetidir.”
  “Tehlike, irticadan önce muhafazakârlığın kendisidir.”
  “Türkiye’nin sorunu irticadan çok yaygın muhafazakârlaşmadır.”
  “Dünyadaki bütün istatistikler, gündelik hayattaki sapkın eğilimlerin muhafazakârlar arasından çıktığını gösteriyor.”
  “Kutsal aileyi koruyan muhafazakâr, bunu karısını sekreteriyle aldatarak yapar.”

  O vakitler rahmetli Erol’a (Olçok) da söyledim “Bu soytarıya yüz verme” diye. Ne yazık ki bu proje kitabı kendi yayınevinden çıkardı. Büyük ümitlerle billboardlarda tanıttı, 50 bin bastı. Satış fiyaskoydu. 2 bin görünen satışın çoğu da dağıtılmıştı. İnsanda ahlak olmayınca neler yapar. Bu bozgun üzerine “büyük yazar” kendi kitabının korsanını bastırıp “Kitabımın korsanını bastılar” diye yaygara kopardı. Fiyaskoya bahane üretmekti amacı. Yine kepaze oldu. Tıpkı kitabında üniversite terk, yani lise mezunu olduğu hâlde kendisini “Türkoloji ve ekonomi okudu” diye tanıttığındaki gibi. Bunun şizofrenik hezeyanlarını, Erol zekâ parıltısı olarak algılamıştı.

  Dolandırıcılar Kralı Sülün Osman benzeri nasıl yaptıysa a haber’e o vakit genel yayın yönetmeni olan Cengiz Er tarafından danışman olarak alındığında “Cumhurbaşkanı Erdoğan bir halifedir, ona biat ediyorum” demiştir. Ama Davutoğlu onu bir ay geçici olarak danışmanlıkta deneme gafletinde bulununca “Davutçuyum” diyerek dolaşmıştır. Ahmet Davutoğlu görevden istifa ettiğinde “Yusuf’u kuyuya attılar” diye Tweet’ler döşenip Erdoğan’a “kardeşini kuyuya attın” sözleriyle çemkirmekten geri durmamıştır.

  Tabii a haber’de barınamadı ve atıldı. Nefreti ve kini ile bana nasıl kötülük yapabileceğini kurguluyor her gün. Yazdıkları daha çok ama fazlasına değmez. Çünkü benim üzerimden var olmaya çalışıyor.

  Ama asıl acı olanı bu ruh hastasının hâlâ Cengiz Er’i zehirleyebilmesi ve kullanabilmesi.

  Onun da bir internet sitesi var yayınlattığı haberin başlığı da şu:
  “İhlas Grubu’nun tetikçisine sert tepki:
  Fuat Uğur, Zekeriya Öz’ü överken baltayı taşa vurdu.”
  Bir insan böyle bir başlığı atacak denli küçülebilir mi? Aşık attığın insan 35 yılını gazeteciliğe vermiş, her türlü medyada tırnaklarıyla kazıyarak, emeği ve gazeteciliğiyle var olmuş biri.

  İBRETLİK “HABERCİLİK” HİKÂYESİ VE DOĞAN ÖZ-ZEKERİYA ÖZ

  Cengiz Er’in ne yaptığının ibretlik ve gazeteciler açısından case study (örnek vaka) olabilecek bir hikâyesi var.

  Neden böyle bir başlık atıldı?

  Bu sorunun ayrı ve uzun bir yanıtı var ama ben hemen olaya geçeyim.
  Sebep, bundan 7 yıl önce TV 8’de Gökmen Karadağ’ın Haber Aktif programında “Bugün Doğan Öz’ün katledilmesinin yıl dönümü. Onu kontrgerilla öldürdü. Zekeriya Öz de korunmalıdır” demiş olmam.

  Bu videoyu @errdemglr rumuzlu bir trol bulmuş ve yayınlamış, kontrgerillayı ve derin devleti araştırmaya başlayınca 1978’de katledilen rahmetli Doğan Öz’ün kayınbiraderi olduğunu söyleyen Can Karatoprak da bu videoyu görünce aynen şu sözleri yazmış Twitter’da:
  “Savcı Doğan Öz eniştemdi. Adının Zekeriya Öz’le aynı cümle içinde kullanılmasını hep hakaret saydım. Fuat Uğur şimdi utanıyor mu? Hiç sanmam”

  İnternet sitesinin sahibi olan Cengiz Er buradan yola çıkarak, yukarıdaki başlıkla, böyle bir “haber” yapmış.

  Başlık da “İhlas Grubu’nun tetikçisi”

  Allah Allah!

  Can Karatoprak adlı adam kendine solcu demekten başka bir marifeti olmayan bir akılsız besbelli. Mühim değil, herkesin hatası olabilir.

  Lakin bu Tweet’e dayalı olarak yazılanlar için ne düşünmeli?

  İnsanlar ahlaki değerlerini emanete bıraktılar bile diyemeyeceğim çünkü çirkeflik bazı internet sitelerinin vazgeçilmez alışkanlığı hâline geldi.

  Ama bu sitenin sahibi olan Cengiz Er, sen haber kanallarında kuzen kontenjanından da olsa yöneticilik yapmış birisin.

  Hadi bana karşı geçmişten kaynaklı, bitiremediğin bir kuyruk acın ve öfken var. Yukarıda anlattığım ruh hastasının kuklası olduğun ve her şeyi batırdığın için değil de sen de benim yüzümden atıldığını sanıyorsun. Yanılıyorsun ama ne diyeyim.

  Ama asıl mühim olan şu, gazeteciyim diye geçiniyorsun.

  Öncelikle hatırlatmam gerekir ki gazeteci balık hafızalı olmaz.
  1-Gazeteci, o konuşmayı yaptığım dönemde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Zekeriya Öz’e zırhlı Mercedes tahsis ettirdiğini bilir. Kemalist askerî vesayet sürekli darbe tehdidinde bulunurken, o atmosferde Zekeriya Öz gibilerin alçaklığını anlama imkânına bizi bırak Başbakan Erdoğan’ın bile sahip olmadığını da. Keza Sayın Cumhurbaşkanı’nın boşu boşuna “Zamanında bunları göremediğimiz için Yüce Rabbim ve milletim bizi affetsin” demediğini de.
  2-Bunu bir kenara koyuyorum. Bilgin yoksa ufacık araştırma yaparsın ve şunları bulursun:

  KÜÇÜK BİR ARAŞTIRMADA NELER ÇIKIYOR ÖĞREN

  Aşağıdaki linklere eniştesi hakkında ahkâm kesen zavallı da baksın. Dört adet link var.
  İlk link(*) rahmetli Savcı Doğan Öz’ün eşi Sezen Öz’ün bir demeciyle ilgili. Tarih 1 Nisan 2013. Sezen Hanım, Ergenekon davası devam ederken Silivri’de gösteriler yapanlar hakkında bakalım ne demiş:

  Yazının devamı için