Heyecanlı çılgın bir eylül

  0
  Şirin Sever
  Posta

  Eylül geldi, herkes şehre dönmeye başladı, İstanbul da yeniden hareketlendi. Öyle böyle değil hem de; o kadar çok etkinlik var ki, ajandalar şimdiden doldu bile…

  ■ Mesela, bugün bitecek olan Garden Sale… Tasarımcılar KüçükÇiftlik Park’ta buluşuyor; üstelik müzik ve şenlik de var. Yetişirsiniz belki.

  ■ 12 Eylül’de Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde, Çinli aktivist sanatçı Ai Weiwei’nin eserleri görücüye çıkıyor. Türkiye’deki ilk sergisi!

  ■ 14 Eylül’de çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul Lütfi Kırdar’da… Amerika, Avrupa ve Asya’nın en önemli galerilerini, koleksiyonlarını birarada görebilirsiniz…

  ■ Türkiye’nin en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 12 Eylül’de başlıyor. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarını sergileyecekleri hafta, Zorlu PSM’de.

  ■ İstanbul’un bir gastronomi başkenti olması vizyonu ile planlanan Gastro Entertainment İstanbul etkinliği, 16-17 Eylül’de Volkswagen Arena’da… Dünyaca ünlü şeflerin mutfak şovları, gurme lezzetler, renkli konuşmacılar, yeme içme tadımları kaçmaz!

  ■ İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali, ‘iyi bir komşu’ temasıyla 16 Eylül’de açılıyor. Bienal’de 32 ülkeden 56 sanatçının işleri sergilenecek.

  ■ Yine İKSV tarafından 16. kez düzenlenen, sinema tutkunlarının merakla beklediği Filmekimi 29 Eylül’de. Saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış filmler bu festivalde.

  ■ Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 13-29 Ekim’de. 15 ülkeden 20 gösteri takvimde.

  Selda Bağcan remix

  Yazının devamı için