MİT TIR’ları Kılıçdaroğlu’na çarpmak üzere

  0
  Orhan Uğuroğlu
  Yeniçağ

  CHP İstanbul Milletvekili gazeteci Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları gizli belge ve fotoğraflarını Cumhuriyet gazetesine ilettiği iddiası ile “casusluk” suçundan 25 yıla mahkûm edilmesinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son konuşmalarında sık sık, “Eğer yakında, bu içeride olan zat (Enis Berberoğlu) ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha” diye açıklamalar yaptı.

  AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise, Enis Berberoğlu polemiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “tutuklama” tartışmalarına ilişkin olarak 15 Ağustos’ta, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır. Öncelikle şunu bir kez daha belirtmek gerekir. MİT TIR’ları ihaneti; Türkiye’yi teröre destek veren ülke olarak göstermek, Türkiye’ye uluslararası yaptırım uygulanmasını temin etmek, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve diğer yöneticilerini uluslararası mahkemelerde yargılatmayı hedefleyen büyük bir ihanettir demişti.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Ankara’da  gözaltına alındı.

  Bu gelişme başkent siyasi kulislerinde, “Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın, Adalet Bakanı’nın, AKP Genel Başkan Yardımcılarının açıklamaları ile yandaş medyanın haber ve yorumları MİT TIR’larının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çarpmak üzere tam gaz hızlandığı” şeklinde yorumlarına neden oldu.

  Yazının devamı için