Parti, liderine zarar veriyor!

  0
  Ahmet Yavuz
  Milli Gazete

  AK Parti teşkilatları artık liderine zarar vermeye başladı. Cumhurbaşkanlığına yüzde 52 ile seçildiği halde bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları Erdoğan’a oy kaybettiriyor.

  Yorgun metaller değil, ışıldayan metaller istifa ediyor!

  Referandumda başarılı olan il başkanları istifa ederken, başarısız il başkanları yandaş medyada reisçilik yapıyor.

  İKTİDAR, 2019’DA KILIÇDAROĞLU’NU MU İSTİYOR?

  “Türkiye’nin başında, AK Partili Tayyip Erdoğan mı, yoksa CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu mu olsun?” Hem de bu yetkilerle! Sizce AK Parti 2019’da seçmene bu sorunun sorulmasını mı istiyor?

  ***

  Kılıçdaroğlu ile birlikte tam 19 gün yürüyen bir meslektaş şöyle demişti: “Biz solcular, ilk defa polisten dayak yemeden, dahası korunarak bir eylem yaptık!”

  ***

  Adalet yürüyüşü ile oluşturulan güç ve karizma! MİT TIR’ları olayı… Kılıçdaroğlu’nun tutuklanması polemiklerinin arkasında bu niyet mi var acaba! Hatırlatırım.

  Siyaset; karşı tarafı, duruşunu, yöntemini, adaylarını da manipüle etme sanatıdır!

  METAL YORGUNLUKTA SIRA MEDYADA!

  “Reis, partideki ‘reisçilerden’ rahatsız” diye yazmıştık. Çok yankı buldu. Şimdiki rahatsızlık “Medyadaki Reisçilik!” Esas “Defo” ve “Metalik yorgunluğun” medyada olduğu düşünülüyor.

  ***

  Derin kulislerde; kendisini “Reisçi” diye gösteren kallavi medyacılarda “Revizyona” gidileceği konuşuluyor. Özellikle kendisine yakın, daha önce üst düzey devlet görevlerinde de bulunmuş köşe yazarları… Havuzda fazla kalıp fikir üretemeyenler… Yalı kuşları… Tetikçilikten yalama olmuş tetikler… Paslı tenekeye dönmüş metaller… Hepsine racon kesip “İnce bir ayar” çekilecek.

  ***

  Son sürpriz TSK atamaları, bürokrasi, kabine, siyaset, teşkilatlarda metal fırtına her tarafı biçiyor!

  Hepsini Reisicumhur adına etkileyen, yönlendiren Reisçi geçinen medya bundan beri kalabilir mi sizce?

  DİYANET DİKEN ÜSTÜNDE!

  Cemaatler bastırıyor! Hatiboğlu ile yüksek tepelerde iki kez görüşülmüş. Beş isim daha potada. Görmez Hoca’nın ani emekliliğinin şokunu atlatamayan Diyanet ve kamuoyu diken üstünde!

  Diyanet’in yeni reisi kim olacak? Gelecek olan; Görmez’in bıraktığı yerden kurumu; ülke, ümmet ve insanlığın saadeti için daha ileriye mi götürecek? Yoksa… Konu mühim yani!

  O BAKAN KİM?

  Yazının devamı için