Sosyal ağdan kopamayanlar artık megabayt saymayacak

  0
  Songül Hatısaru
  Milliyet

  İnternet, özellikle de mobil internet artık hayatımızın bir parçası. Bizi dünyaya bağlayan sosyal ağlar, trafik çilesini katlanılır kılan müziğimiz bu sayede ‘cebimizde’, parmağımızın ucunda… Ancak bütün bunlar kullanıcılar için yeni bir stres kaynağı da aynı zamanda. Zira kotadan eksilen her megabayt, kullanıcılarda “Ya sosyal ağlarımdan koparsam” endişesini doğuruyor. Vodafone’un yeni geliştirdiği paketler, tam da bu “endişeli kullanıcıların” derdine derman olacak nitelikte…

  Operatör, Türkiye’de ilk defa Facebook, Instagram, YouTube, Spotify, WhatsApp, Twitter ve Messenger gibi dünyanın en popüler uygulamalarını, internetten yemeyen “Vodafone Pass” paketleri geliştirdi. Pass paketlerinin tanıtımı Bodrum’da yapıldı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Pass’in tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, gelişen teknolojilerle birlikte kullanıcıların yeni “normalinin” sürekli bağlı kalmak olduğunu söyledi.

  ‘Oyunu değiştirdik’

  Hızla dijitalleşen dünyada kullanıcıların biten gigabaytlarla uğraşmak, ek paket almaya çalışmak ve WiFi peşinde koşmak istemediğini belirten Aksoy, “En özel duygu ve anılarımızı paylaştığımız, yemekten müziğe pek çok tutkumuzu yaşadığımız dijital dünyada gigabaytların da ölçüsü olmasın istedik. Gigabayt sayma dönemini sona erdiren yeni paketlerimizle, tüm abonelerimize sınırlara takılmadan tutkularını yaşayabilecekleri bir internet deneyimi sunuyoruz” dedi.

  Aksoy, yeni Vodafone Pass paketlerinde Türkiye’de ilk kez en popüler video, müzik, sosyal medya ve iletişim uygulamalarının bir arada olduğunu ve tarifedeki internetten yemediğini dile getirdi. “Böylece pazardaki oyunu değiştirip, gigabaytların konuşulduğu bir dünyadan uygulamaların ve içerik servislerinin konuşulduğu, abonelerimizin diledikleri internet deneyimini yaşayabilecekleri bir dünyaya geçerek ‘Vodafone’da tutkularınızı yaşamak için sınırlara yer yok’ diyoruz” diyen Aksoy, şirket olarak abonelerin hayatını yenilikçi ürünlerle kolaylaştırmaya devam edeceklerini ifade etti.

  Alt yapıya 1 milyar

  Yazının devamı için