Zorya Duvarını Miroslav Stoch’un Füzesi Yıktı

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Golsüz beraberlikle biten ilk yarı süresince hücum etkinliklerinde zorlanan Fenerbahçe, ikinci yarıya Emenike-Stoch değişikliğiyle sahaya çıkınca maçı kolay kazandı.

Maçın ilk 30 dakikasında dengeli, hatta neredeyse Zorya’nın üstünlüğünün olduğu bir oyun izlerken 35. dakikadan itibaren Fener’in rakip kaleyi zorlamaya çalışmasıyla galibiyet sinyalleri geldi.

Etkisiz Emenike’yi çıkartıp, sağ kanatta verimli olamayan Sow’u forvete çekip, sol açıktaki Volkan’ı sağa alan tecrübeli teknik adam Advocaat; sol kanada Miroslav Stoch’u koyunca oyundaki dengeler değişti.

İkinci yarıda mutlak üstünlükle oynayan Fenerbahçe’nin ilk golünü, uzaktan şutlarıyla meşhur Stoch; 59. dakikada 30 metreden gönderdiği füzeyle kaleci Shevchenko’yu avladı.

İlk golden sonra çözülen Zorya’yı, 67. dakikada Alper’in kullandığı serbest vuruştan gelen topa kafayı çivi gibi çakan Kjaer yıktı ve skoru 2-0’a getirdi.

Fenerbahçe’nin 2-0’lık üstünlüğüyle biten maçta Sow’un özellikle ikinci yarıdaki gol atma isteğine karşın kaçırdığı iki tane yüzde yüzlük gol pozisyonu ve Alper’in kaleciyle karşı karşıya kaldığı anı değerlendirememesi taraftarları üzdü.

86. dakikada oyundan çıkan Sow’un yerine dahil olan Salih Uçan, uzun bir aradan sonra ilk defa taraftarlara yüzünü gösterdi. Kadroya alınmadığı süre boyunca Salih’in fiziksel olarak güçlendiği göze çarptı.

Bu galibiyetle birlikte puanını 10’a çıkaran Fenerbahçe’nin grubundaki sıralama şu şekilde:

puan-durumu

CEVAP VER