Güneş: Yenip lider olmak istiyorduk Avcı: Beşiktaş Devler Ligi’nde dahi, bu duruma düşmedi

0

 

Şenol Güneş: Yenip lider olmak istiyorduk

Medipol Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Takım oyunu oynayan, güçlü agresif, alanı kapatıp, çabuk çıkmayı düşünen, savunma anlayışını da çok iyi yapabilen hücuma da çıkabilecek özellikli oyuncuları olan Başakşehir ile kendi sahamızda oynadık. Kazanmak istiyorduk. Bütün takımlara karşı kapanan ve hızlı çıkan takımlara karşı daha dinamik, daha agresif ve hızlı pas oynamamız gerekiyordu. Fizik ve zihinsel olarak o kıvamda değildik. Özellikle ilk bölümde kötü başladık. Oyuncularımız bütün bunlara rağmen kendilerini zorladılar. Takımda genel yorgunluk olduğunu düşünüyorum. Bütün bunlara rağmen maçı taşımaya çalıştık. Sahamızda 2 puan kaybetmek üzüntü verici. Yenip lider olmak istiyorduk. O amaçla sahaya çıktık. Oyuncular için bir şey söyleyemem çünkü ellerinden geleni yaptılar. Şampiyonlar Ligi’nde ve Süper Lig’de zor maçları üst üste oynuyoruz. İster istemez fiziksel ve zihinsel yorgunluk olur. Ben bile sahada koşmamama rağmen maçın ambiansından yorgunluğu hissediyorum. Takım elinden gelen gayreti gösterdi. Kendi oyunumuzun gerisinde kaldığımızdan rakip de bizden daha iyi oynadı” dedi.

Abdullah Avcı: Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde dahi, bu duruma düşmedi

Beşiktaş ile berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “İstediğimiz bilgiler var, analizcimizden geliyor. Planladığım bir şeyler vardı, ne çıkmış onu göreceğiz. Beşiktaş bu ligin geniş alanda oynayan takımı. Rakip alanda baskıyla başlamayı planladık. İlk 35 dakikada bunu çok iyi yaptık. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde dahi, bu 35 dakikadaki duruma düşmedi. Duran toptan yediğimiz bir gol ve Volkan’ın frikikten kurtardığı bir pozisyon var. Beşiktaş 2 şut çekti. Biz 6 şut çektik. Maçı “Emre öncesi, Emre sonrası” diye ayırabiliriz. Burada kazanamadığımız için üzülüyoruz. 1 puandan daha fazlasını hak ettik. Bugün topun oyunda kalma süresi 57 dakika. Bu ligin ortalaması 45dk. Oyun oynamak istiyoruz, bunu da belirtmeli. Beşiktaş yönetimine ve Beşiktaş taraftarına da gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyoruz” dedi.

Marcelo Guedes: Kazanılmış bir puan diyorum

Beşiktaş’ın başarılı savunma oyuncusu Marcelo Guedes, Başakşehir maçı sonrası Lig TV’ye açıklamalarda bulundu. Marcelo “Kazanılmış bir puan diyorum. Başakşehir birçok maçını kazanarak buraya geldi. Şampiyonluğun adaylarından biri. İkinci golü atamadık. İkinci galibiyet golünü atabilirdik. Ama olmadı. Olmadığına göre kazanılmış bir puan. Mükemmel taraftarımızın önünde bu statta oynamak benim için büyük bir keyif. Taraftarın yanında ailem de bana güç veriyor, destek veriyor. Eğer Beşiktaş’a biraz katkı yapabildiysem ne mutlu bana” dedi.

Fabricio Ramirez: Maç gitti geldi

“İyi bir takıma karşı bugün kafa kafaya maç yaptık. İkinci yarı biraz yorgunluk belirtileri vardı. Son Şampiyonlar Ligi’nden kalma bir yorgunluğumuz var. O maçın yorgunluğunu hissettik. Özellikle ikinci yarı. Gitti geldi maç. Ama beraberlikle ayrılıyoruz. Ne iyi ne kötü diyebiliriz. Ortada bir maçtı. Takıma her gün daha çok alışıyorum. Arkadaşlarımla diyaloğum daha iyi.”

 

CEVAP VER