Kadıköy’de yüksek tansiyon

0

Türkiye Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş, arasında oynanacak olan dev derbiye kilitlendi.

Ülker Stadı’nda saat 19.00’da başlayacak müsabakayı, hakem Hüseyin Göçek yönetecek. Müsabaka Lig TV ekranlarından naklen yayınlanacak.

 Fenerbahçe’nin muhtemel 11’i:
Volkan Demirel, Şener Özbayraklı, Simon Kjaer, Skrtel, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal, Josef De Souza, Alper Potuk, Volkan Şen, Moussa Sow, Robin van Persie.

 Beşiktaş’ın muhtemel 11’i:
Fabri, Andreas Beck, Marcelo, Dusko Tosic, Adriano, Atiba, Oğuzhan, Tolgay Arslan, Ricardo Quaresma, Cenk Tosun, Vincent Aboubakar.

Ligde son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla üst sıralara tırmanan sarı-lacivertli ekip ile namağlup şekilde yoluna devam eden siyah-beyazlı takım, derbi maçta kozlarını paylaşacak.

Süper Lig’in geride kalan bölümünde Fenerbahçe topladığı 24 puanla üçüncü sırada yer alırken, Beşiktaş ise 28 puanla ikinci sırada bulunuyor.

 FENERBAHÇE 11 YILDIR DERBİ KAYBETMİYOR

Spor Toto Süper Lig’de yarın Beşiktaş’ı konuk edecek Fenerbahçe, 11 yılı aşkın süredir sahasında derbi yenilgisi yaşamadı.

Kadıköy’deki son yenilgisini 17 Nisan 2005’te Beşiktaş ‘a karşı 4-3’lük skorla alan sarı-lacivertliler, daha sonra ne Galatasaray’a ne de Beşiktaş’a karşı lig maçlarında derbi mağlubiyeti almadı. Bu tarihten sonra Beşiktaş’la oynadığı 12 lig maçının 8’ini kazanıp 4’ün de berabere kalan Fenerbahçe, rakibine yaklaşık 12 yıldır sahasında yenilmiyor.

Sarı-lacivertliler, Galatasaray’a ise Ülker Stadı’nda son olarak 22 Aralık 1999’da 2-1’lik skorla kaybetti. Fenerbahçe, bu tarihten sonra sarı-kırmızılı rakibiyle oynadığı 18 lig maçında 14 galibiyet, 4 beraberlik aldı.

 BEŞİKTAŞ İLK YARIDA DA İKİNCİ YARIDA DA ATIYOR

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak Beşiktaş, maçlarda her iki yarılarda da gol buluyor.

Ligde yaptığı 12 karşılaşmada toplam 24 gol atan siyah-beyazlı takım, 5 golü maçların ilk 15 dakikalık bölümlerinde kaydetti. Beşiktaş, 15-30, 45-60 ve 75-90. dakikalar arasında dörder, 30-45 ve 60-75 dakikalık bölümlerde de üçer kez rakip fileleri havalandırdı.

 Futbolda haftanın programı

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig’e 13. hafta maçlarıyla devam edilecek. Spor Toto 2. Lig’de 15, Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta 17., 2. ve 3. gruplarda ise 15. hafta karşılaşmaları oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, profesyonel liglerde haftanın maç programı şöyle:

Spor Toto Süper Lig

Bugün

14.00 Medipol Başakşehir-Antalyaspor (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)

19.00 Fenerbehçe-Beşiktaş (Ülker)

4 Aralık Pazar:

13.30 Aytemiz Alanyaspor-Atiker Konyaspor (Alanya Oba)

16.00 Osmanlıspor-Kardemir Karabükspor (Osmanlı)

16.00 Gaziantepspor-Akhisar Belediyespor (Kamil Ocak)

19.00 Kasımpaşa-Galatasaray (Recep Tayyip Erdoğan)

19.00 Adanaspor-Gençlerbirliği (5 Ocak Fatih Terim)

5 Aralık Pazartesi:

20.00 Kayserispor-Trabzonspor (Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

20.00 Bursaspor-Çaykur Rizespor (Bursa Büyükşehir Belediye)

 TFF 1. Lig

Dün

19.00 Eskişehirspor-Mersin İdmanyurdu : 6-0

Bugün:

14.00 Bandırmaspor-Adana Demirspor (Bandırma 17 Eylül)

16.30 Manisaspor-Büyükşehir Gaziantepspor (Manisa 19 Mayıs)

4 Aralık Pazar:

13.00 Boluspor-Balıkesirspor (Bolu Atatürk)

13.00 Ümraniyespor-Samsunspor (Ümraniye Belediye Şehir)

16.00 Elazığspor-Denizlispor (Elazığ Atatürk)

17.00 Giresunspor-Sivasspor (Giresun Atatürk)

18.30 Göztepe-Yeni Malatyaspor (Bornova)

5 Aralık Pazartesi:

18.00 Şanlıurfaspor-Altınordu (Şanlıurfa GAP Arena)

 

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup

Bugün

13.30 Fatih Karagümrük-Zonguldak Kömürspor (Vefa)

4 Aralık Pazar:

13.00 Kahramanmaraşspor-Hacettepe (12 Şubat)

13.00 Ofspor-İstanbulspor (Of İlçe)

13.00 Sivas Belediyespor-Konya Anadolu Selçukspor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu)

13.30 Bucaspor-Büyükçekmece Tepecikspor (Yeni Buca)

13.30 Keçiörengücü-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Ankara Aktepe)

13.30 Pendikspor-Amed Sportif Faaliyetler (Pendik)

13.30 Kocaeli Birlikspor-Nazilli Belediyespor (Kocaeli Alparslan Türkeş)

13.30 Fethiyespor-Anadolu Üsküdar 1908 (Fethiye İlçe)

 

Kırmızı Grup

4 Aralık Pazar:

13.00 Gümüşhanespor-Sarıyer (Gümüşhane Yenişehir)

13.00 Hatayspor-BUGSAŞ Spor (Antakya Atatürk)

13.30 Niğde Belediyespor-Tokatspor (Niğde 5 Şubat)

13.30 Karşıyaka-Etimesgut Belediyespor (İzmir Atatürk)

13.30 Kırklarelispor-1461 Trabzon (Kırklareli Atatürk)

13.30 Kayseri Erciyesspor-Tuzlaspor (Kayseri Atatürk Spor Kompleksi)

13.30 İnegölspor-Eyüpspor (İnegöl İlçe)

13.30 Aydınspor 1923-Menemen Belediyespor (Adnan Menderes)

13.30 MKE Ankaragücü-Kastamonuspor 1966 (Ankara 19 Mayıs)

 

Spor Toto 3. Lig 1. Grup

4 Aralık Pazar:

13.00 24Erzincanspor-Bayburt Grup Özel İdare (Erzincan 13 Şubat)

13.00 Cizrespor-Van Büyükşehir Belediyespor (Cizre İlçe)

13.30 Gölcükspor-Karacabey Birlikspor (Gölcük Şehir)

13.30 Tekirdağspor-Kütahyaspor (Namık Kemal)

13.30 Ankara Demirspor-Manavgatspor (TCDD Ankara Demirspor)

13.30 Kızılcabölükspor-Çorum Belediyespor (Doğan Seyfi Atlı)

13.30 Kozan Belediyespor-Altay (İsmet Atlı)

13.30 Sancaktepe Belediyespor-Kartalspor (15 Temmuz Stadı)

13.30 Beylerbeyi-Kocaelispor (Sultanbeyli Gölet)

 

  1. Grup

4 Aralık Pazar:

12.30 Dardanelspor-Dersimspor (Çanakkale 18 Mart)

13.00 Batman Petrolspor-Silivrispor (Batman 16 Mayıs)

13.30 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Pazarspor (Mümin Özkasap Spor Tesisleri)

13.30 Halide Edip Adıvarspor-Erbaaspor (Vefa)

13.30 Çatalcaspor-Kırıkhanspor (Ziya Altınoğlu)

13.30 Derincespor-Bodrum Belediyespor Bodrumspor (İzmit İsmet Paşa)

13.30 Tire 1922-Yomraspor (Tire 4 Eylül)

13.30 Kemerspor 2003-Türk Metal Kırıkkalespor (Dr. Fehmi Öncel)

13.30 Yeşil Bursa-Düzcespor (Minareli Çavuş Spor Tesisleri)

 

  1. Grup

4 Aralık Pazar:

13.00 Diyarbekirspor-Orhangazispor (Seyrantepe Spor Kompleksi)

13.00 Orduspor-Elaziz Belediyespor (Ordu 19 Eylül)

13.00 12 Bingölspor-Sakaryaspor (Bingöl Şehir)

13.00 Düzyurtspor-Bergama Belediyespor (Ahmet Suat Özyazıcı)

13.30 Tarsus İdmanyurdu-Denizli Büyükşehir Belediyepspor (Tarsus İlçe)

13.30 Ankara Adliyespor-Afjet Afyonspor (Ankara OSTİM)

13.30 Muğlaspor-Payasspor (Muğla Atatürk)

13.30 Maltepe-Sultanbeyli Belediyespor (Maltepe Hasan Polat)

13.30 Bayrampaşa-Darıca Gençlerbirliği (Bahçelievler İl Özel İdare)

CEVAP VER