“3 Türk takımı yoluna devam ediyorsa, bu Türk futbolunun ne kadar gelişmiş olduğunun kanıtıdır. Advocaat: “Çok zor bir gruptan lider çıkmayı başardık”

0

Fenerbahçe, Feyenoord maçı sonrası 90 dakikayı değerlendiren Dick Advocaat  takımının performansından memnun olmadığını söyledi. Advocaat tüm basın mensuplarına açık olan basın toplantısında ise gelecek sezonla ilgili müjde gibi bir açıklama yaptı ve “Bu sezon maçtan maça gittik. Umarım gelecek sezon hazırlanmak için daha fazla zamanımız olacak. “dedi.
Hollandalı teknik adamın değerlendirmeleri şu şekilde:
3 Türk takımı yoluna devam ediyorsa, bu Türk futbolunun ne kadar gelişmiş olduğunun kanıtıdır. Türkiye’de de hiç kolay maç yok. Buna rağmen bu şekilde devam edebilmek güzel bir olay.
Gruptan çıkmak güzel. Bu akşam bunun sevincini yaşayacağız ancak yarın başka şeyler düşünmeye başlayacağız. Ne zaman en iyi halimizde oluruz? Bunu bilemiyorum. Tahmin etmek zor. Grubun lideri olmayı hak ettik çünkü 4 maç kazandık.
Sow çok çalıştı ve çok güzel bir gol attı. Onu da tebrik ediyorum ancak bugün sahada çok fazla iyi oyuncu göremedim. Yine de önemli olan turu geçmekti ve bunu başardık.
Sezon bittiği zaman bazı şeyleri başarmış mıyız yoksa başaramamış mıyız, bunu görürüz. O zaman ben de fikirlerimi açıkça sizlerle paylaşırım. 3 kulvarda gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. En ileriye gidebilmek… Bu ne kadar gerçekçi? Her maç bizim için final. Şampiyon olacak mıyız, nereye gideceğiz bunu göreceğiz. Bu sezon maçtan maça, seyahatten seyahate gittik. Umarım gelecek sezon bu konularla ilgili hazırlanmak için çok daha fazla zamanımız olacak.

Van Bronckhorst: Şans bizden yana değildi

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, Fenerbahçe’ye 1-0 yenilerek elendikleri maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştuFeyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, Fenerbahçe’ye 1-0 yenilerek elendikleri maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Karşılaşmaya iyi başladıklarını ifade eden van Bronckhorst, savunmada çok fazla hata yaptıklarını belirterek. “Biraz tedirgindik. Defansta çok büyük hatalar yaptık. Çıkarken top kaptırdık ve bu da bize pahalıya mal oldu. İkinci yarıya iyi başladık. Neredeyse golü buluyorduk. Şans bizden yana değildi. Takım olarak bugün iyi değildik ama Fenerbahçe’yle oynadığımızı da göz önünde bulunduralım. Kalitemiz iyi değildi ve mağlup olduk” dedi.

CEVAP VER