Advocaat: Sow’un yüzde yüz golünü niye iptal etti bilmiyorum. Sow: Bence gol, gol geçerli olmalıydı. Cüneyt Çakır: Çok yakındım ve tehlikeli hareketti

0

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat 1-0 kaybettikleri Antalyaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu, ilk yarıda oynanan kötü oyuna ve Moussa Sow’un iptal edilen golüne değindi. Öncelikle yayıncı kuruluşa konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “Aslında maçı ilk yarıda kaybettik. Antalya daha iyi pozisyonlar buldu. İkinci yarıda daha iyi iş çıkardık. Onlar golü attı. Biz de gol attık ama bizim golümüz iptal edildi. Televizyonda da gördüm yüzde yüz goldü. Bu maçlardan ders almalıyız. Her topu rakibe verdik. İki aydır da ilk defa bu şekilde oynadık. Tek bir mesaj var; o da kazanmak. Onlar da bunu nasıl yapacaklarını iyi biliyorlar. İki aydır bunu yapıyoruz. Ama doğru manteliteyle. Çoğu oyuncumuz bunu bugün sahaya yansıtmadı” dedi.


Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hollandalı çalıştırıcı hakem Cüneyt Çakır tarafından verilmeyen Moussa Sow’un röveşata golüyle ilgili de konuştu. Dirk Advocaat’ın şunları söyledi.
“Eğer karşılaşmaya ilk yarıda başladığımız gibi başlarsanız galibiyet zorlaşıyor. İlk yarı en kötü oyunumuzdu. Çok sayıda oyuncumuz bugün formda değildi. Bence çok iyi hakem ama Sow’un yüzde yüz golünü niye iptal etti bilmiyorum. Hakem hata yaptı. Mağlubiyetten dolayı da tamamen hakemi suçlayamayız. Ona da ‘Çok iyi bir hakemsiniz ama hata yaptınız’ dedim. O da ‘tehlikeli bir hareket vardı’ dedi.  Kaybeden biziz, hakem değil. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Çok daha fazlasını verebilirdik. İlk yarı hiçte iyi değildik”

Moussa Sow: “Bence gol, gol geçerli olmalıydı”

Cüneyt Çakır: “Çok yakındım ve tehlikeli hareketti”

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Moussa Sow, “Öncelikle geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylarda yakınlarını kaybeden tüm ailelere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çok iyi oynamadık bu akşam. Yorgun bile olsak daha iyisini yapmalıydık. Halen hiçbir şey bitmiş değil ama biraz olsun zirveden uzaklaştık. Şu an attığım golü izliyorum ve bu beni güldürüyor. Net bir şekilde görüyoruz ki, ben önce topa dokunuyorum. Çok sayıda gol attım böyle; oyuncu kafasına sokuyor benim ona temasım yok. Ben önce topa dokunuyorum net bir şekilde. Bence gol, gol geçerli olmalıydı. Tam tersi olsa oyuncu vuruyor olsa, ben savunma pozisyonunda olsam o zaman penaltı mı verilecek? Hiçbir şekilde vermez. Beni tanıyorsunuz, hiçbir zaman bir hakem kararına bu kadar sinirlenmedim. Çok sinirliyim, kusuruma bakmayın.” dedi.
Maçın hakemi Cüneyt Çakır ile yaşadığı diyaloğa ilişkinse, “Nasıl böyle bir pozisyonda faul verebilirsiniz diye sordum. Ancak ‘çok yakındım ve tehlikeli hareketti’ dedi. Ben çok fazla gol attım bu mesafeden ve bu goller her zaman verildi” ifadelerini kullandı.
Sow, sözlerini; “Bugün bizim günümüz değildi. Her şeye hakeme yıkmak istemiyorum ama bu gece hakem hataları oldu.” diyerek noktaladı

CEVAP VER