Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş: Saygı görmeyi bekliyoruz.. Başarı geldiğinde kıymeti bilinmiyor

0

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. “Üç kulvarda mücadele ediyorduk. Şimdi iki kulvara kaldık.” diyen Güneş, şunları söyledi:

“Şampiyonlar Ligi önemli bir hedefti. Gruptan çıkmak önemliydi. Tur atlamak hedefimizdi. İlk maçta aldığımız sonuç bizde hayal kırıklığı yarattı. Eksik kalmasaydık daha güzel bir maç olurdu. İkinci maç için şansımız yok denecek kadar az. İlk maçta iyi bir oyun ortaya koyarak umutlarımızı ikinci maça taşımak isterdik. Bayern Münih maçının ikinci yarısında fizik ve moral olarak oyundan düştük. Ülkemizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Fair-play çerçevesinde maçlarımızı oynadık. Avrupa’da iyi işler yaptık. S. Lizbon, D. Kiev ve Bayern Münih’e kaybettik. Herkesten özür diliyoruz. Ülkemizin büyük başarılara layık olduğunu düşünüyorum.

Nereden nereye geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Bizden beklentilerin büyüdüğünün farkındayız. Bugünlere başkan ve yönetimin olağanüstü çalışmaları ile geldik. Planlı ve ilkeli işler yapıldı. Hep sahanın içinde kalmaya çalıştık. Elimizdeki kadro ve süregelen oyun anlayışına göre kadrolar belirlenir. Biz saha içinde kalmaya çalışırken bizi saha dışına çekmeye çalışanlar var. Bu duruma üzülüyorum. Geçmişe değil, geleceğe bakıyoruz. Kötü sonuçlardan ders alacağız. Ligde ve kupada yarışa devam edeceğiz. Şampiyonlar Ligi’nde yukarılara gitmek en büyük hayalimizdi. Şerefimizle hakkımızla dürüst bir şekilde futbol oynadık.

Ligde yenemeyeğimiz takım yok. Ligde ve kupada favoriyiz. Pazar günü üç puan ve moral için sahada olacağız. Fair-play içinde ligde ve kupada en iyisini yapacağız. Biz dünyanın en iyi takımı değiliz ama iyi olmaya çalışıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz. Takım olarak kazanır, kaybederiz. Kayıpların sorumlusu benim. Başkan, yönetim ve oyuncular, ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Herkes takım için var. Takım ülke adına yarışırken ülke önemlidir. Biz üretmede, eğitmede ve değer bilmede eksik bir ülkeyiz. Saygı görmeyi bekliyoruz. Başarı sağlamaya çalıştık. Başarı geldiğinde kıymeti bilinmiyor.

Biz bugünlere kolay gelmedik. Pazar günü sahaya kazanmak için çıkacağız. Talisca ve Pepe cezalı. Gökhan ve Vida’nın da sakatlık durumu var. Elli yıldır futbolun içindeyim. Ben birileriyle yaşamadım, birileri benimle yaşadı. Performansımın düşük olduğunu kabul etmiyorum. Yardımcı antrenörler, teknik direktörleri yönetmez. Bir maç Beşiktaş’ın kaderini bağlamaz. Fenerbahçe maçı önemlidir. Kazanırsak avantaj bize geçer. Önümüzdeki dört maçı kazanırsak en iyi durumda olacağız. Vida iyi bir oyuncu. Oyun anlayışı biraz farklı, bu da şu an ona ve bize zarar veriyor. Medel de ilk geldiğinde sıkıntılıydı ama şu anda daha iyi durumda.

Hem oyuncu hem de takım olarak daha iyi olmalıyız. Kendimizi geliştirmeliyiz. Takım olarak futbol anlayışının oturması için oyuncuların devamlılığı lazım. Türkiye’nin en iyi takımı olduğumuzu biz söylemiyoruz, rakiplerimiz söylüyor. Bu durumu sürdürmeliyiz. Biz yol göstericiyiz. Emeklerimin çalınmasını istemem. Fenerbahçe ile oynadığımız ilk maçta kaybetmeyecek kadar iyiydik ama neler olduğunu biliyoruz. Hedefimiz maçı kazanmak için futbol adına doğruları yapmak. Taraftarlarımızın bize destek olacağını biliyoruz. İyi takımız, iyi takım olduğumuzu göstereceğiz.

Sadece futbol oynayarak üstün olacağımızı düşünüyoruz. Talisca’nın sarı kart cezası hakkında bir beklentim yok. Bir maçta iki oyuncuya özellikle kart gösterildiğini düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Oyunun bozulması için çalışan takımlara yardımcı olunmasını doğru bulmuyorum. Hakem konusu gündemimizde değil. En güzel futbolumuzu oynayarak taraftarımızın desteğiyle güzel bir akşam yaşamak istiyoruz. Bizim futbolumuz belli. Keyif veren oyunumuzu oynamak istiyoruz. Maçı kazanmak için her şeyi yapacağız.”

CEVAP VER