Şenol Güneş: Münih maçının ikinci yarısındaki futbolu bir daha görmek istemiyorum

0

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bayern Münih maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. “Yarınki maçta başarılı olmayı diliyorum.” diyen Güneş, şunları söyledi:

“İlk maçtan bağımsız bir maç olacak. İlk maçtaki skor hedefimizi ve iddiamızı alt seviyeye düşürdü. Gruptan çıktıktan sonra bu turu da geçmek istiyorduk. İlk maçtaki kırmızı kart ve ilk yarının sonundaki gol ve sonrasındaki sonuç ile bu noktadayız. İkinci maçta iyi bir oyun sergilemek istiyoruz. Pepe, Vida ve Tosic yarın olmayacak. Umarım güzel bir maç olur ve sahamızda kazanırız.

Avrupa’da oynadığımız tüm maçlarda neler yapabileceğimizi gösterdik. Münih maçının ikinci yarısındaki futbolu bir daha görmek istemiyorum. Ellerindeki en iyi kadroyla buraya geldiklerini biliyoruz. Sonuç ne olursa olsun Avrupa’ya veda ediyoruz, gelecek yıl için iyi bir izlenim bırakmak istiyoruz. Elimizdeki tüm oyuncuların seviye atlamasını istiyoruz. Futbol değişkenlik gösterebiliyor. Talisca umarım yüksek form grafiğini takımımızda ve Brezilya milli takımını gösterir.

Rakibin gücü ne olursa olsun kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Kendi gücümüzü göreceğimiz bir maç olacak. Tosic’in ön adele grubunda sıkıntısı var. Caner ve Adriano’nun da sıkıntıları var. Caner ve Adriano’yu antrenmanda göreceğiz. Bu maça iddiamızın azaldığını düşünerek çıkmak bize ağır geliyor. Skora bakmadan güzel futbol oynayarak kazanmaya çalışacağız. İnşallah seneye Avrupa’da daha güzel maçlar oynarız. Taraftarlarımızın bize olan güvenini sarsmamak için elimizden geleni yapacağız.”

CEVAP VER