Mircea Lucescu: İsveç maçında kalede Sinan Bolat oynayacak; kaleci yok ne yapalım

0

A Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu, yarın oynanacak UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup’taki İsveç maçı öncesinde maçın oynanacağı Solna kentindeki Friends Arena’da bir basın toplantısı düzenledi.

“Bana ‘Niye onu almıyorsun? Niye bunu almıyorsun?’ diyorsunuz. Çok fazla seçeneğim yok ki.” diyen Lucescu, şunları söyledi:

“Bizim oluşturmak istediğimiz uzun vadede başarılı olabilecek bir kadro. Elimizdeki oyuncuları en üst seviyeye çıkarmak gerek. Bunun için çabalıyorum. Bu oyunculara sabretmemiz gerekir. Bu oyuncular, çok iyi oyuncular. Bu oyuncuları en iyi seviyeye çekmek için uğraşıyoruz. Üst düzey bir takım kurmak için yola çıktık. Başarırsak herkes kazanır. Başaramazsak ‘Allahaısmarladık’ der ve çeker giderim.

Mayıs ayında çağırdığımız 8 oyuncu çeşitli neden ve problemlerden dolayı milli daveti kabul etmedi. Milli maçlara 2-3 gün kala toplanıyoruz. Herkes kendi ligi ve takımından birçok problemle geliyor. Biz ise uzun süreli ve başarılı bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kolay değil. Almanya gibi değişik ve farklı ülkelerden eğitim alıp gelenler var. 15-16 yaşından itibaren her kategoride beraber oynayan, 20-21 yaşlarına geldiğinde İzlanda, İsviçre gibi oluyor. Böyle olmalı. İspanya gibi büyük futbol ülkesinin Milli Takımı Real Madrid ve Barcelona’dan kurulu. Kazanmaya alışmış bir takım.

Önemli olan prestij değil ya da kontrat değil. Önemli olan bu formayı giymek. Rusya maçında saha konfeti doluydu. Yediğimiz ilk golde Serdar Aziz, konfetilerin üstünden atlamak zorunda kaldı. Serdar’ın ayakkabısı konfeti doluydu.

Volkan Babacan, Medipol Başakşehir’de hatalı gol yediği için oynamıyor. Harun Tekin’in Fenerbahçe’de ilk 11’de devamlı olmasını bekliyorum. İsveç maçında sahada Sinan Bolat olacak. Kaleci yok ne yapalım.”

Ay-yıldızlı futbolcu Oğuzhan Özyakup ise Milli Takım oyuncularının bir senedir beraber olduğunun altını çizerek “Takım olarak çok çalışıyoruz. Bir yıldır da çok güzel şeyler yaptık. Hocamızla çok da ilerledik ama bunu artık sonuca yansıtmamız lazım.” yorumunu yaptı.

İlk defa bu kadar genç bir Milli Takımın oluştuğunu kaydeden Oğuzhan Özyakup, “Takımın yaş ortalaması 25-26. Genç bir milli takım. İnşallah yarın iyi bir oyun ortaya koyup iyi sonuç almaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER