Şenol Güneş: Beşiktaş’ı vurmak, kırmak, karıştırmak için sığ yorumlar yapanlar var

0

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’nde Norveç ekibi Sarpsborg ile Vodafone Park’ta karşılaşacak. Maç, yarın saat 19.55’de başlayacak. Basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, şunları söyledi:

“Bugün Larin’i oynattığımızda diğer forvetlerimiz maçta şans bulunca veya antrenmanda kendini gösterdiği zaman oynama şansı bulabilirler. Sezon sonunda da, sezon başında da forvet için konuştuk. Bir forvet daha alacaksak, ekonomik külfeti her şeyi sarsar diyorum. Başkanla beni karşı karşıya getirmek isteyenler başka şeyler söylüyor. Negredo iyi bir oyuncu, kalanların katkı yapacağını düşünüyorum.

Zaman zaman ikili, zaman zaman tekli forvette oynatılabilecek bir oyuncu Babel ama pivot değil araya koşu yapacak tipte bir oyuncu. Solda daha etkili oluyor orayı daha çok benimsediği için. Hatta sağda bile çok ters geliyor bazen. Galatasaray’ın elendiği takım, Östersunds, Sarpsborg ile aynı ligde daha alt sırada şu anda. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor.

Forvet konusunda bir sürü arayışlara girebiliriz. Vagner, Mustafa ve Güven var. Babel de orada oynayabilir. Hiç olmadı Pepe’yi de düşünebiliriz. Taktik değiştirip büyük bir değişiklik yapmış oluruz. Zaman zaman ikili, zaman zaman tekli forvette oynatılabilecek bir oyuncu Babel ama pivot değil araya koşu yapacak tipte bir oyuncu. Solda daha etkili oluyor orayı daha çok benimsediği için. Hatta sağda bile çok ters geliyor bazen.

Beşiktaş’ı vurmak, kırmak, karıştırmak için sığ yorumlar yapanlar var. İnsanın yaşı bir yere geldiğinde bir oturur düşünür ya. 70 senedir düşünmemişsin, bir düşün ya. Sana kurumlar o görevi vermiş olabilir, o kurumun yanlışlığı. Çok çirkin, sığ bir düşünce.

Dostoyevski’nin bir sözü vardı, ‘Her şeyi anlıyorum, bu yüzden öleceğim’. Hakikaten her şeyi anlıyorum. Benim başkanla bir kavgam yok. Başkan ‘Sahaya mazeret bulmadım’ demiş, ben de bulmadım. Antrenman sahası da bozuk, 2-3 aydır olmadı. Bu bizim sorunumuz. Vagner Love iyi çalışıyor ama üretkenliği yok. Top kayıpları fazla. Ligde daha önce 30 gol attı ama herhalde kotasını doldurdu orada.

Gruptan çıkmak istiyoruz. Yarın da maça iyi başlayıp kazanmak istiyoruz. Rakip 4-4-2’yi iyi oynuyor. Oyun disiplinleri yüksek. Hücuma hızlı çıkıyorlar. Dikkatli ve sabırlı oynamalıyız. Kendi sahamızda üç puan almak istiyoruz. Oyuncularımın ellerinden gelen gayreti göstereceğine inanıyorum. Maçların durumuna göre kadrolar değişebilir. Her oyuncum kaliteli. Yarın da iyi bir kadro sahada olacak. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Love iyi çalışıyor. Üst seviye oyuncu. Ljajic yetenkli bir oyuncu. Oyun görüşü olarak bir sıkıntısı yok. Daha çok koşan bir Ljajic olduğunda çok daha iyi olacak. Geride kalan maçlarda hücumda sayısal olarak sıkıntımız yoktu ama daha az pozisyon vermemize rağmen kötü goller yedik. Gol yemediği sürece en iyi kaleci Karius’tur.”

CEVAP VER