Fenerbahçe Başkanı Koç: Volkan Demirel bana saygısızlık yaptı.. Aralıkta çok mutlu olacağız

0

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, son günlerde tartışma konusu yapılan kararlar hakkında konuştu. Fenerbahçe TV’ye konuşan Ali Koç, Ersun Yanal’ın hiçbir zaman planları arasında olmadığını ve bu sevdadan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

“Volkan Demirel, Erwin Koeman’ın üzerine yürüdü. Bana ve başkan vekilimize saygısızlık yaptı.” diyen Koç, ne Comolli ne de Cocu’nun kendisine inanmadığı bir kararı aldıramayacağını vurguladı. Takım içinde gruplaşmalar olduğunu dile getiren Koç, şunları söyledi:

“Tahminimizden çok daha olumsuz bir tablo var. Yeniden yapılanma dedik, büyük hayallerden bahsettik. Riskler var, sancılı dönemler var, engeller var. Ama şu puan tablosunda olmamamız gereken yerdeyiz. Hocamız, sportif direktörümüz, yönetimimiz, takımımız, pek çok şey eleştiriliyor. Anlayışla karşılıyorum. Taraftarımızı etkiliyor. Camiamızı etkisine aldı. Doğaldır. Ne kadar büyük camia olursanız olun, top çizgiyi aşmayınca yaptıklarınız göz ardı ediliyor. Hatalar yapmadık mı; tabii ki yaptık. Yaptık, yapacağız. Bu işin okulu yok, tecrübeyle kazanıyorsunuz. Pozisyonlandığı gibi, algı gibi, zincirleme hata olduğunu düşünmüyorum.

Neyi devraldığımızı unutmayalım. 7-8 haftadan ibaret değil Fenerbahçe. Biz hayal satmadık, uzun soluklu projeden bahsettik. Bundan çok daha iyisini yapacağız. Şüpheniz olmasın. Fenerbahçe yeniden yapılanma adına ne dendiyse yapıyor. Gençleştirme, finans, ücret düşürme dedik. Bunları da yaptığımızı düşünüyorum. İki maçta farklı olsa farklı konuşurduk.

Fenerbahçe’nin ana rakipler aksine basketbolda 30 milyon euro bütçe var. İnşallah bu sene de kupayı alacağız. Fenerbahçe Üniversitesi var. Hala ne yapacağımızı bilmiyoruz. Her ay 750 bin lira, kasımdan itibaren 2 milyon lira masrafımız var. Banka borçlarımız var. Taze kaynak girdi. SPK’ya da teşekkür ediyorum. Sponsorluklarımız belli oldu. Sivas maçına sponsorlarımızla çıkacağız. Önümüzde çok engel var. Sabır istiyorum tekrar. Beşiktaş, Başakşehir maçlarındanki performanstan memnunum. Zagreb ve Rize kabul edilemez. Bunun dışında üstüne koyarak ilerliyoruz. Umarım kasım ve aralıkta çok mutlu olacağız.”

Açıklamaların Tamamı..

CEVAP VER