Gaziantepspor, bir alt lige düşürüldü..

0

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Gaziantepspor, üst üste ikinci kez maça çıkmaması gerekçesiyle bir alt lige düşürüldü. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 07.02.2019 tarih ve 52 sayılı toplantısında almış olduğu kararda şu ifadeler yer aldı:

Gaziantepspor Kulübünün, 03.02.2019 tarihinde oynanan Gaziantepspor – Niğde Anadolu Futbol A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesi nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı futbol müsabaka talimatı’nın 24/1-a maddesi uyarınca 0-3 hükmen mağlup sayılmasına, bir alt lige düşürülmesine ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımların müsabakaları oynamaksızın hükmen galip sayılmalarına.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Fenerbahçe’ye verilen para cezasını ve Beşiktaşlı Ricardo Quaresma’nın 2 maç cezasını onadı. Fenerbahçe’ye saha olayları ve kötü tezahürat nedeniyle verilen ceza toplam 65 bin TL’lik iki ceza da Tahkim Kurulu tarafından onandı. PFDK Galatasaray’a da 2 Şubat’ta Alanyaspor karşısında oynanan maçta tribün merdivenlerini boş bırakmadığı için 35 bin TL ceza verdi.

CEVAP VER