Galatasaray 3 – 1 Trabzonspor..

0

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Galatasaray, Trabzonspor ile karşılaştı. Galatasaray, Diagne’nin 21 .dakikada penaltıdan attığı golle 1-0 öne geçti.

Trabzonspor, Rodallega’nın 30. dakikada attığı golle 1-1 beraberliği yakaladı. Galatasaray, 44. dakikada Belhanda’nın golüyle durumu 2-1’e getirdi. Belhanda’nın 51. dakikada attığı golle Galatasaray, Trabzonspor karşısında 3-1 öne geçti.

Maçın geri kalan bölümünde başka gol sesi çıkmayınca Galatasaray, üç puanı kazanan taraf oldu. Bu sonuçla Galatasaray, puanını 39’a yükseltirken, Trabzonspor ise 33 puanda kaldı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Galatasaray karşılaşması sonrası konuştu. Kaybettikleri için üzgün olduğunu belirten Karaman, şunları söyledi: ”Maçı kısaca değerlendirecek olursak maç başlangıcı bize yakışmayacak bir başlangıçtı. Neticesinde içeride çok dar bir zamanda gördüğüm pozisyondan dolayı penaltıdan gol yedik. Devamında golü de bulduk ama ikinci golü özellikle çok hassas olduğumuz bir noktada ve ısrarla çalıştığımız, anlattığımız bir konudan dolayı bize yakışmayacak bir tarzda yedik. Ben oyuncularımın tavrını yenilen golle alakalı normal karşılıyorum. Hayatın her evresinde futbol karakteri olarak üzerine sinmiş veya ceket gibi giymiş olduğu bir karakterden farklı karakterler üretmeye çalışıyorsunuz. Onun için ufak tefek hataları mazur görebiliyoruz. Üçüncü golden sonra daha baskılı oynayan takımım vardı.

Bulduğumuz pozisyonlar vardı. Bu dönem içerisinde hepimizin baktığı ama bazılarımızın gördüğü bir pozisyon yaşadık. Ben saha içerisindeki ekrandan da gördüğüm, emin olduğum bir pozisyondu penaltı verecek diye. Belki orada 3-2’yi bulmuş olsaydık penaltıdan sonra o baskı ve coşku bizi farklı bir noktaya taşıyabilirdi. Olmadı, girdiğimiz pozisyonlarda da gol yapma becerisini gösteremedik. Dolayısıyla böyle bir mağlubiyet aldık. Bazen galip gelirsiniz kaybedersiniz ama bazen yenile yenile büyürsünüz! Biz bugün böyle bir müsabaka oynadık. Sakatlarımızın olması sebebiyle ham oyuncularımızın gelişimine biraz daha müsaade etme boyutuyla kısıtlı kadroyla hem kupa hem de ligde yarışıyoruz. Ona rağmen mücadele eden,teslim olmayan ve hakemin bitiş düdüğüne kadar sahada samimi duruş gösteren oyuncularım var. Ben mağlubiyete rağmen onlara teşekkür ediyorum. Tabii ki kendi aramızda değerlendireceğimiz hatalarımız, eksiklerimiz var. Onlar üzerinde de ısrarlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.”

Basın mensuplarının tartışmalı pozisyonlar ve müsabakanın hakemi hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine ise Karaman, ”Maçtan sonra hakemin yanına gittiğimde hiçbir şey konuşmadım, sadece tebrik ettik. Çünkü bazen insanları tebrik ederek de alması gerekeni alabilirler. Bizim ortaokul döneminde okuduğumuz bir kitap vardı. “Bakmak ve Görmek” diye bir konu vardı. İnsan bazen bakar, bakar ama görmez. Biz oyuncularımıza diyoruz ki bakın, karşınızdakinin gözüne bakın. Gözünüzle gördüğünüzü yüreğinizle sevin. Hep oyuncularımıza bunu anlatmaya çalışırız. Gencecik fidanları hayata hazırlarken onu salık veriyoruz. Yoksa siz bakarsınız, değerlendirirsiniz ki ben saha içindeki ekrandan gördüm pozisyonu. O kadar rahat döndüm ki, çünkü çok bariz ben gördüm ekrandan. Bazen biz görüyoruz, görülmüyor. Demek ki bizim bakış açımızı değiştirmeliyiz, bizim bakış açımızda bir yanlışlık var. Maçtan sonra hocamızı eleştirmedim, sadece tebrik ettik. Başkanım kendi fikirlerini açıklamıştır, hangi açıklamayı yaptı bilmiyorum ama kendince çok makul ve anlaşılabilir bir açıklama yapmıştır.” dedi.

Oyuncu tercihlerine yönelik sorulara ise Karaman, ”Zargo Toure konusunda Galatasaray’ın yüksek oyuncuları vardı. Kalede de genç bir oyuncumuz vardı. Dolayısıyla gelebilecek özellikle duran toplarla alakalı tehlikelerde en azından bertaraf etme noktasında, Vahid tercihimizi de kafa topu vurabilecek oyuncu diye düşündük. Ayrıca savunma önünde bir sigorta gibi kalır, Abdulkadir ve Yusuf daha rahat hareket edebilir diye düşündük. Tabii devreye mağlup girince maçı çevirebilmek için havadan değil de yerden hamle gücü olan oyuncu değerlendirelim dedik. Yoksa beklediğimin ötesinde çok kötü bir performans sergilediği için oyuncu değişikliği yapmadım. Sadece içeriye mağlup girdiğimiz için yerden oyunu daha hızlı taşıyabiliriz diyerek Abdulkadir Parmak tercihini yaptım.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER