Artık WhatsApp’la da Görüntülü Konuşmak Mümkün

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Skype, Tango ve Facebook’un ardından artık WhatsApp kullanıcıları da rehberlerindeki kişilerle görüntülü konuşma yapabilecek.

Bir milyarı aşkın kullanıcısı olan WhatsApp’ın bu yeniliği herkese ulaştırması zaman alacak. Bu zamanı kısaltmak için telefonunuzdaki uygulamayı güncelleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Özelliğin size gelip gelmediğini anlamak için sohbet etmek istediğiniz kişinin ekranını açıp sağ üst köşedeki “arama yap” (ahize logolu) butonuna tıklayın. Eğer size sesli mi yoksa görüntülü konuşma mı yapmak istediğinizi sorarsa özellik sizin de telefonunuza gelmiş demektir.

Görüşme sırasında ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilir, görüşmeyi beklemeye alabilir veya sonlandırabilirsiniz. Uygulama arayüzü Android ve iOS cihazları arasında farklılık gösterebiliyor.

CEVAP VER