iPhone 7 Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Bekleniyor

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

KGI Securities firmasında analist olarak görev yapan Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 7’nin satışları Aralık ayından itibaren düşmeye başlayacak.

Piyasaya çıkalı iki ay olmasına rağmen iPhone 7 hakkında böyle bir rapor hazırlanmasının başlıca sebepleri; Apple‘ın iPhone 7’de önceki modellere göre köklü bir yenilik getirmemesi ve büyük ekranlı iPhone 7 Plus’ın teslimat süresinin çok daha kısa olması.

Kuo’nun tahminlerine göre iPhone 7 satışları geçtiğimiz iki ay içerisinde zirveye ulaştı ve bundan sonra düşecek olması da Apple tedarikçilerinin Kasım ayından itibaren iPhone 7 siparişlerini %5 ile %15 oranında azaltmasına sebep olacak.

Ayrıca Çin menşeli akıllı telefonların piyasadaki yerlerini sağlamlaştırması yüzünden de Apple marka tüm telefonların satışlarının yıl boyunca giderek düşmesi bekleniyor.

Apple’ın ise buna karşılık; önümüzdeki Eylül ayının orijinal iPhone‘un onuncu yıl dönümü olmasından dolayı büyük yenilikler getirmesi bekleniyor. Üç farklı yeni iPhone modellerinden en az birinin gövde boyu çerçevesiz ekran ile dizayn edilmesi dolaşan dedikodular arasında. Diğer bir dedikodu ise Sharp’ın yeni iPhone için renkleri çok daha canlı gösteren OLED ekran üretebileceği.

CEVAP VER