iPhone 8’de Kablosuz Şarj Özelliği Olacak

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Apple’la ilgili tüm spekülasyonları yayan ve neredeyse tamamında da haklı çıkan KGI Securities çalışanı Ming-Chi Kuo’ya göre 2017’de çıkacak tüm iPhone 8 modellerinde kablosuz şarj özelliği olacak.

Önceki raporunda, önümüzdeki sene üç farklı iPhone 8 modelinin piyasaya sunulacağını belirten Kuo; bu üç modelden en düşük fiyatlı olanın kutusundan kablosuz şarj kitinin çıkmayacağını, ancak isteyenlerin bu kiti sonradan satın alabileceğini söyledi.

Kablosuz şarj sırasında akımın herhangi bir kesintiye uğramaması için iPhone 8’in arka panelinin camdan olması bekleniyor.

En büyük iki iPhone üreticisinden Pegatron’un, gelecekteki tüm iPhone’ların kablosuz şarj aletlerini üreteceği; Foxconn’un ise iki kenarı da kavisli olacak iPhone 8 ekranlarının AMOLED teknolojisiyle üretilmesinden sorumlu olduğu raporda yer alan bilgiler arasında.

CEVAP VER