Samsung Galaxy S8’in Ön Kamerasında Otomatik Odak Özelliği Olacak

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Samsung, Note 7’nin sebep olduğu “patlayan telefon” algısını kırabilmek için 2017’nin ilkbaharında çıkması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S8’in üzerinde sıkı çalışıyor.

Edinilen bilgilere göre; daha iyi selfie çekilebilmesine yardımcı olacak otomatik odak özelliği, S8’in ön kamerasına yerleştirilecek.

Bu sayede, çok daha yüksek kalitede selfie çekebilecek kullanıcılar; isterlerse kendi yüzlerini netleştirip arka planı bulanık hale getirebilecek.

Telefonların arka kameralarında odaklayıcı, genelde kameranın tam ortasına yerleştiriliyor. Bazı modellerde kameranın, telefonun arka panelinde şişkinlik yapmasına sebep olabildiği için Galaxy S8’in ön kamerasında odaklayıcı kameranın yanına yerleştirilecek.

CEVAP VER