Bugünkü (4 Kasım 2016) FETÖ haberleri

0

20İlker Başbuğ darbe komisyonunda konuştu

Eski Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna bilgi verdi. Başbuğ, komisyon üyelerinin karşısına yazdığı kitaplarla çıktı. Meclis koridorlarında medyanın yoğun ilgisi ile karşılaşan Başbuğ, komisyon masasına oturur oturmaz çantasından çıkardığı kitapları yanı başına koydu. Başbuğ, 15 Temmuz’un Fetullah Gülen’in talimatıyla gerçekleştirildiğini söyledi. “Adil Öksüz olayı var. Bu yetmez gibi bir de Kemal Batmaz diye bir adam çıktı. Bu girişimin Gülen tarafından emir verilip yapılmadığını görmemek büyük bir hata olur” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

19ABD’ye böyle uçtular: 04G Öksüz, 27H Batmaz

15 Temmuz darbe girişiminin kilit iki ismi Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’a ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkarken ikilinin darbe talimatını almak için 11 Temmuz 2016’da ABD’ye TK003 sefer sayılı uçakla gittikleri belirlendi. Öksüz’ün darbe talimatını almak için ABD’ye gidiş ve gelişlerinde yanında Kemal Batmaz olduğu ortaya çıkmıştı.

Cumhuriyet Savcısı Ramazan Dinç, Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’a ilişkin yeni bilgilere ulaştı. Savcılık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Batmaz ve Öksüz 10 Haziran’da, 11 Temmuz günü için ABD’ye giden TK003 sefer sayılı uçağa rezervasyon yaptırdı.

Darbe talimatı almak için ABD’ye aynı uçakta giden Adil Öksüz, business bölümünde bulunan 04G, Kemal Batmaz ise ekonomi sınıfında bulunan 27H numaralı koltukta oturdu.

Kaynak: Hürriyet

18Arnavutluk’tan Türk bayrağı kararı

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarına, Türkiye‘nin Tiran Büyükelçiliği’nden onay alınmadan Türk bayrağı gibi Türkiye’ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

Kaynak: AA’dan Hürriyet

17Hakan Evrim: Darbenin yönetim merkezi 143. Filo’nun öğretmenler gazinosu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın “Beni Gülen ile görüştürmek istedi” dediği Akıncı Üssü Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim, ifadesinde darbenin yönetim yerinin Akın Öztürk’ün damadı Hakan Karakuş’un komutasındaki 143. Filo’nun öğretmenler gazinosu olduğunu söyledi

Kaynak: Habertürk

16FETÖ’ye adı karışanı yaşatma genelgesi yayımlandı

Sicil müdürlüklerinin tutuklu olanların imzasını kabul edeceğini belirten Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, “Büyük hissedar tutuklu olsa dahi şirketin karar alması lazım, borç ödemesi, sermaye artırması lazım” dedi

Kaynak: Habertürk

15PKK ve FETÖ’nün yeni hedefi bankalar

FETÖ-PKK, Türk bankalarını hedef aldı. Yurtdışındaki Türkler’in birikimlerini kara propagandayla Avrupa’ya çekmeye çalışan örgüt üyeleri “Paranıza el konulacak” yalanına sarıldı

FETÖ-PKK ortaklığı, Türkiye’ye yönelik ahlaksız bir algı operasyonu başlattı. Özellikle Almanya, Belçika ve Fransa gibi ülkelerde zemin bulmaya çalışan operasyonlarda, Türk bankacılık sistemi hedef alınıyor. Kirli propagandayla bu ülkelerde yaşayan gurbetçilerin birikimleri ve Türkiye’nin geleceğine olan inançları zedelenmeye çalışılıyor. İstihbarat kaynakları, FETÖ’nün finans kaynağı olarak faaliyetlerine yurtdışında devam eden TUSKON EU’nun ‘boot’ (sahte) hesaplarla gurbetçileri etkilemeye çalıştığını belirledi.

Kaynak: Sabah ve Milliyet

14FETÖ şirketleri için 8 kriter belirlendi

Hükümet FETÖ soruşturması geçiren şirketlerle ilgili yol haritası belirledi. Gümrük Bakanı, “Amacımız şirketleri soruşturmalar sürerken yaşatmak” dedi

Fetullahçı Terör Örgütü’ne finansal destek sağlayan şirketler, işadamlarına yönelik operasyonlar sürerken hükümet soruşturmalar bitene kadar işlerin akmaması için harekete geçti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmalarla ilgili ticaret sicil müdürlüklerine 8 maddelik bir yol haritası hazırladı. Ortakları tutuklu bulunan ancak şirket veya ortakları hakkında herhangi bir tedbir kararı bulunmayan şirketlerin Türk Ticaret Kanunu’na uygun talepleri karşılanacak. Ancak işlem yapıldıktan sonra tedbir uygulanması bildirilen şahıs veya şirketler hakkında gerçekleştirilen tescil, tadil ve terkin işlemlerinin acilen soruşturma makamına bildirilmesi gerekiyor. Böylece soruşturmalar sürerken, şirketlerin ekonomik işleri de devam edecek. Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, amaçlarının şirketleri yaşatmak olduğunu belirterek, mahkemelerin verdiği kararın uygulandığını söyledi.

Kaynak: Sabah

13Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlara FETÖ sorulacak!

TBMM’nin araştırma komisyonu, FETÖ konusunda eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan’lara soru gönderecek.

TBMM’nin araştırma komisyonu, FETÖ konusunda eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan’lara soru gönderecek.

Kaynak: Sabah ve Yeniçağ

12FETÖ rotayı Honduras’a çevirdi

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in ABD’de barınamaması olasılığına karşı üçüncü bir ülkeye kaçma planı çerçevesinde Honduras’a yoğunlaştığı öğrenildi.

Kaynak: Star ve Vatan ve Akit

11Hakan Evrim: Darbenin yönetim merkezi 143. Filo’nun öğretmenler gazinosu

04 Kasım 2016 Cuma – 6:48

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın “Beni Gülen ile görüştürmek istedi” dediği Akıncı Üssü Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim, ifadesinde darbenin yönetim yerinin Akın Öztürk’ün damadı Hakan Karakuş’un komutasındaki 143. Filo’nun öğretmenler gazinosu olduğunu söyledi

Kaynak: Vatan

10‘OHAL sürecek FETÖ bitecek’

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün kökünün kazındığına kani oluncaya kadar üzerine gitmemiz lazım, bu sebeple Olağanüstü Hal uygulaması devam edecek” dedi.

Kaynak: Star

9Kemal Batmaz’ın kod adı ortaya çıktı

FETÖ’cü darbe girişimini Adil Öksüz’le birlikte yöneten Kemal Batmaz’ın örgütteki kod adının “Abdullah” olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Star

8Akıncı Üssü’nden Pensilvanya’ya canlı yayın

FETÖ’cü kalkışmayı yöneten Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’ın, bilişimci Harun Biniş’in kurduğu sistem üzerinden Pensilvanya’yla bağlantı kurup, gelişmeleri dakika dakika Gülen’e aktardıkları öğrenildi.

Kaynak: Star ve Akit

7Darbenin 2’inci ismi Kemal Batmaz’ın Beykoz’da ikamet ettiği ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini  Akıncı Üssü’ndeki 143. Filo’dan Adil Öksüz ile birlikte yönettiği belirlenen  Kaynak Kağıt AŞ’nin eski genel müdürü Kemal Batmaz’ın Beykoz’daki bir evde ikamet  ettiği ortaya çıktı.

Batmaz’ın Çubuklu Mahallesi Gül Sokak’taki bir sitede oturduğu, burada  bulunan duraktaki taksileri zaman zaman kullandığı öğrenildi.

Kaynak: Akşam

6‘Gülen son peygamber olurdu’ bile demişler

Gizli tanık olan eski FETÖ üyesi: ‘Hz. Muhammed olmasaydı, Gülen son peygamber olurdu’ diyerek, insanların gözünü boyadılar

FETÖ’nün İstanbul yapılanması bünyesinde bulunan eski örgüt sorumlusu, gizli tanık olarak FETÖ’nün sapkın din anlayışını anlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’na ifade veren ‘Gökçe’ kod isimli gizli tanık, örgütün kendi tabanına “Eğer Hz. Muhammed olmasaydı son peygamber Fetullah Gülen olurdu” inanışını yayarak Gülen’i kutsal bir kişi olarak gösterdiklerini itiraf etti..

Kaynak: Takvim ve Milliyet

5‘17 Aralık talimatını Doktor Sinan aldı’

FETÖ Çatı iddianamesinde örgütün eski MİT imamı olduğu öne sürülen ‘Doktor Sinan’ kod adlı Karabulut’un 17 Aralık’ta ABD’ye giderek operasyon talimatını alan kişilerden biri olduğu belirtildi

Kaynak: Milliyet

4‘Kira’nlık gece

Darbe gecesi 1. Ordu Komutanlığı’nın bulunduğu Selimiye Kışlası’na sivil bir araç giriş yaptı. İçinde 4 kişi vardı. Aracı kiralayan F.S. yakalandı. Cep telefonundan ByLock programı çıktı. Zanlının, İstanbul’daki kalkışmayı yönettiği ve askerlerden sorumlu abi olduğu vurgulandı…

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik Türkiye genelinde operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar da düğmeye bastı. 15 Temmuz gecesi İstanbul’da yaşanan her şeyi incelemeye başladı. Soruşturmanın en önemli noktasında 1. Ordu Karargahı’nın bulunduğu Selimiye Kışlası vardı. Buna göre savcılık, kışlanın kamera kayıtlarını mercek altına aldı. 15 Temmuz gecesi saat 21:30 sıralarında kışlaya sivil bir aracın giriş yaptığını saptadı. Görüntülere göre araçta 4 kişi vardı. Araştırmada aracın Bakırköy’deki bir araç kiralama şirketinden kiralandığı ortaya çıktı..

Kaynak: Takvim

3Cumhuriyet asırlık kuralını FETÖ için esnetti.

FETÖ ve PKK‘yı meşru gösteren Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonun perde arkasında “Cumhuriyet Vakfı seçiminde usulsüzlük yapıldığı” iddiası da vardı. Cumhuriyet Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olduğu halde yönetimden uzaklaştırılan Alev Coşkun, Cumhuriyet’in nasıl adım adım Fetullahçı yapılanmaya teslim edildiğini şu sözlerle anlattı: “23-24 Mayıs 2015 tarihli Cumhuriyet gazetesi baskıları çok önemli. Cumhuriyet’in bir temel ilkesi var. Baş sayfasında Cumhuriyet logosunun üzerinde asla haber konmaz, dinci tarikatçıların haberleri de asla ilk sayfadan verilmez. Bu kurala rağmen 23 Mayıs’ta gazetenin ilk sayfasında ve Cumhuriyet logosunun yanında FETÖ lideri Fetullah Gülen‘in fotoğrafı ile birlikte ‘Fakirhaneme bunlar malikane diyor’ sözleri servis edilmiştir. 24 Mayıs baskısında ise aynı şekilde servis edilmiştir. Ayrıca Cumhuriyet gazetesinin 90 yıldır elde ettiği bütün gayrimenkuller satıldı. Örneğin Cumhuriyet Vakfı’nı kuran Berin Nadi‘nin, Nadir Nadi ile birlikte oturdukları ve vakfa hibe ettiği daireyi bile sattılar.”.

Kaynak: Takvim

2HSYK’yı darbenin karargâhı yaptılar

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi, eski Dekanı ve Hukuk & Araştırma Vakfı Onursal Başkanı Avukat Hüseyin Altaş, “Üst aklın güdümündeki terör örgütü Gezi olaylarında başaramadığı ekonomiyi batırma planını 25 Aralık’ta yargıyı kullanarak yeniden denedi” diye konuştu.

Kaynak: Akit

1Darbe gecesi telefon ettiler: Biat et!

Siyasi parti liderlerinin darbe girişimi gecesi yaşadıklarını parti milletvekilleri darbe komisyonunda anlattı.

15 Temmuz darbe girişiminde o geceye ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Genelkurmay’ı ele geçiren FETÖ’cüler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun telefonla arayarak, darbenin emirkomuta zinciri içerisinde gerçekleştiği ve darbeye destek vermeleri istediği ortaya çıktı. Muhalefet liderlerinin o gece ne yaşadıklarına ilişkin detayı 15 Temmuz Darbe girişimi araştırma komisyonu toplantısında MHP’li üye Mehmet Erdoğan ile CHP’li üye Aykut Erdoğan anlattı.

Kaynak: Akit

 

 

 

 

CEVAP VER