Bugünkü (6 Kasım 2016) FETÖ Haberleri

0

12Pilotlara yönelik FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 69’a yükseldi

kaynak: AA

11Eski HSYK Genel Sekreteri sahte kimlikle yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aranan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreteri Muzaffer Bayram, Malatya’da sahte kimlikle yakalandı.

Gazeteler FETÖ’cü darbeciler halkın gücünü hesap edemedi

Başbakan Yıldırım: Darbeciler tankları çalmış, silahları almış, asker içinden hainleri ayarlamıştı. Her şey tamamdı. Ancak onların hesap etmedikleri bir şey vardı. O da Hakk’ın hesabı ve halkın gücü

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı ve Asya Ülkeleri Siyasi Partiler Birliği (ICAPP) ortaklığında düzenlenen, Göç ve Mülteciler Uluslararası Konferansı’na katıldı

Kaynak: Sabah

10FETÖ’nün çocuk oyunu

FETÖ, Bank Asya’daki usulsüzlükleri kamufle etmek için çocukları alet etti. 2 ila 8 yaşlarındaki 30 çocuk adına açılan hesaplardan, 26 milyon lira çıktı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, (DDK) FETÖ’nün finans ayağı olan Bank Asya’da yapılan usulsüzlükleri net bir şekilde tespit etti. Yaşları 2 ila 8 arasında değişen çocuklar adına bankada milyonluk hesapların açıldığı belirlendi. En çok para girişi yapılan, çoğu kreş çağındaki 30 çocuğun hesabında toplanan para ise 26 milyon lirayı aşıyor.

Kaynak: Sabah

9Gülen kendini Humeyni sandı

Hidayet Karaca’nın avukatı Doğan Akkoç: FETÖ davası açılınca Karaca ile ilişkimi kestim. Gülen ilkokulu bile bitirmedi ama kendini Türkiye’nin Humeynisi sandı

FETÖ’nün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada, 5 Ekim günü yakalanan, Samanyolu TV’nin tutuklu yöneticisi Hidayet Karaca’nın avukatı Doğan Akkoç, cezaevine gönderildi.

Kaynak: Sabah ve Takvim

8“Gülencilerin Clinton’a yaptığı bağış, şoke edici”

Donald Trump’ın dış politika danışmanı: Türkiye’nin terör örgütü olarak gördüğü kişilerin, Clinton Vakfı’na bağışta bulunmuş olması, şoke edicidir

ABD’de Başkanlık seçimlerinin yapılmasına günler kala, Cumhuriyetçi aday Donald Trump kampanyasından Fetullah Gülen ve YPG konusunda açıklamalar geldi. Trump’ın dış politika danışmanı Walid Phares, Amerikan Türk Konseyi’nin (ATC) Washington’daki yıllık toplantıları sırasında Trump kampanyasının Türkiye ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Kaynak: Sabah

7Akıllarınca ‘altın nesil’ yetiştireceklerdi

Erzurum’da düzenlenen konferansta konuşan Bilal Erdoğan: İnsanlara yalancı cennet vaat edenler, birilerine menzili vaat edenler, ilahlık zannına kapılanlardır

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, FETÖ’yü işaret ederek “Birilerine yalancı cennet vaat edenler, birilerine menzili vaat edenler kendilerine maalesef ilahlık zannına kapılanlardır. Akıllarınca bir ‘altın nesil’ yetiştireceklerini düşünenler, kendileri haşa Allahü Teala’nın yerine koymaya çalışanlar olmuştur” dedi.

Kaynak: Sabah

6FETÖ, ABD’den her yıl 500 milyon dolar alıyor

FETÖ’nün yasadışı faaliyetlerini soruşturan Avukat Robert Amsterdam, örgütün 140 ülkedeki 2 bin okulunda üstü örtülü olarak siyasi faaliyetlerde bulunduğunu söyledi.

FETÖ’nün uluslararası yasadışı faaliyetlerini soruşturan Amsterdam&Partners hukuk firmasının yöneticisi Avukat Robert Amsterdam, örgütün sadece bu yıl ABD ekonomisinden eğitim amaçlı yarım milyar dolar çektiğini söyledi. Michigan Eyalet Üniversitesi’ndeki bir programa video konferans yöntemiyle katılan Amsterdam, FETÖ kurumlarının, siyasi ilişki ve PR çalışmaları için ciddi para harcadığını ve çok sayıda dinler arası diyalog organizasyonu düzenleyerek bu etkinliklere ABD’li davet ettiğini hatırlattı. Siyasi yapıyla bu kadar içli dışlı olan bir kurumun hükümet fonlarına ihtiyaç duyacağına dikkati çeken Amsterdam, bu nedenle FETÖ’nün ABD’deki okullarına öncelikle baktıklarını dile getirdi.

Kaynak: Star

5FETÖ’cu askerler PKK’ya hizmet etmiş

Nusaybin’de hendeklerin kapatılması için valilik tarafından Tugay Komutanlığı’ndan istenilen işmakinelerinin arızalı denilerek verilmediği ortaya çıktı.

Nusaybin’de kazılan çukurlar ve kurulan barikatları kaldırmak için Mardin Valiliği’nce ilan edilen ilk sokağa çıkma yasağının ardından kazılan çukurların ve kurulan barikatların ilçeden temizlenmesi için dönemin valisi Ömer Faruk Koçak’ın imzalı talebi ile kurumlara gönderilen iş makinesi talebini geri çeviren tek kurumun 70. MKNZ Tugay Komutanlığının olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: AKŞAM

4FETÖ bebeklere bile kara para aklattı

FETÖBank Asya’daki usulsüzlükleri kamufle etmek için çocukları alet etti. 2 ila 8 yaşlarındaki 30 çocuk adına açılan hesaplardan, 26 milyon lira çıktı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, (DDK) FETÖ‘nün finans ayağı olan Bank Asya‘da yapılan usulsüzlükleri net bir şekilde tespit etti. Yaşları 2 ila 8 arasında değişen çocuklar adına bankada milyonluk hesapların açıldığı belirlendi. En çok para girişi yapılan, çoğu kreş çağındaki 30 çocuğun hesabında toplanan para ise 26 milyon lirayı aşıyor..

Kaynak: Takvim

3Mahmut Tanal için hesap vakti!

FETÖ’cü Koza İpek Grubu’na bağlı Kanaltürk ile Bugün TV’nin yer aldığı bina önündeki eylemlere cansiperane bir şekilde katılan CHP Milletvekili Mahmut Tanal’a polise mukavemetten dava açıldı.

Kaynak: Takvim

2Vatikan’dan teröristbaşı Gülen’e ödül!

Yaz-Boz programında ekranlara gelen Bodrum Kalesi Camii’nin müzeye çevrilmesinin çok ilginç bir geçmişi var. 1997’de ABD’den uzmanlar Bodrum Kalesi’nde inceleme yaparak caminin müzeye çevrilmesine karar verdiler. Yine aynı tarihlerde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen özel olarak Vatikan’a çağrıldı. Vatikan’da çok iyi ağırlanan Gülen’e adeta Camii’nin müzeye dönüştürülmesinden dolayı ödül verilmiş oldu

Kaynak: Akit

1FETÖ soruşturmasında flaş gelişme!

İçişleri Bakanlığı, FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 20 mülki idare amirinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Kaynak: Akit

CEVAP VER