Bugünün (9.11.2016) FETÖ Haberleri

0

1Adil Öksüz ‘patron’ çıktı! Cirosu 100 milyon…

15 Temmuz Darbe girişiminin bir numarası Adil Öksüz’ün yıllık cirosu 100 milyonu bulan 3 şirketin de ortağı olduğu ortaya çıktı

Adil Öksüz‘ün Kaynak Holding bünyesindeki Gurmed, Garnet ve MilSoft Yazılım isimli şirketlerin perde arkasındaki ortağı olduğunu belirten İmran Okumuş, “Gurmed ve Garnet’te bir dönem Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın ortaklığı bulunuyor. Abdulhadi Yıldırım hisselerini sonradan darbenin iki numarası Kemal Batmaz’a devrediyor. Yani Adil Öksüz’ün iki şirketteki emanetçisi Kemal Batmaz oluyor. Daha sonra Kemal Batmaz da iki şirketteki ortaklığını Adil Öksüz’ün son emanetçisi Mehmet Sungur’a devrediyor” dedi. İmran Okumuş, Mehmet Sungur ile Adil Öksüz’ün yakın ilişki içinde olduklarına dair ellerinde Kaynak Holding çalışanlarına ait beyanlar bulunduğunu belirterek Sungur’un Adil Öksüz’ün emanetçisi olduğuna ilişkin hiçbir tereddüt bulunmadığını belirtti.

CİROLARI 100 MİLYON TL

MilSoft Yazılım isimli yazılım şirketinde de Mehmet Sungur’un hissesi bulunduğunu belirten Okumuş, bu üç şirketin yıllık cirosunun 100 milyon liranın üstünde olduğunu kaydetti. Ayrıca Kemal Batmaz’ın Gurmed ve Garnet firmalarında ortak olmasının yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunduğu kaydedildi.

Kaynak: Hürriyet ve Sabah ve Akşam ve Yeni Şafak ve Akit

2FETÖ elebaşı Kanada’ya mı kaçıyor?

Trump’ın ABD başkanlığına saatler kala teröristbaşının da kaçma hazırlıkları yaptığı belirtildi.

ABD’de başkan adaylarından Trump, “Gülen’i Türkiye’ye teslim etme” sinyalleri veriken, FETÖ terör örgütü Hillary Clinton’a yönelik lobi faaliyetleri gerçekletiriyordu.

Kaynak: Sabah

3Trump kazandı FETÖ’cüler Kanada’nın göçmenlik sitesini çökertti

ABD’de Trump’ın seçimi kazanmasıyla Kanada’nın göçmenlik sitesi erişilemez hale geldi. Clinton’ı destekleyen firari FETÖ’cüler de Kanada’ya kaçmak için kolları sıvadı.

Donald Trump’ın seçimleri kazanması ile Clinton destekçileri arasında büyük endişe yarattı. Trump’ın seçimi kazanmasıyla Kanada’nın göçmenlik sitesi erişilemez hale geldi.

Aralarında pek çok ünlünün de bulunduğu birçok kişi Trump’ın başkan olması durumunda Kanada’ya göç edeceğini söylemişti.

FETÖ’cüler De Kaçmanın Yollarını Arıyor

Seçim öncesinde Clinton’a bağışlarda bulunarak desteklerini sürekli sürdüren FETÖ’nün ABD’deki firari üyeleri Kanada’ya gitmek için gömenlik sitesini çökertti. Trump’ın danışma da FETÖ ile Clinton aradındaki ilişkiye dikkat çekmişti.

Kaynak: Sabah ve Türkiye ve Akit

4FETÖ operasyonunda 28 öğretmen daha tutuklandı

Konya’da Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün ‘ByLock’ adlı haberleşme programını kullandıkları öne sürülen gözaltına alınan 97 öğretmenden 28’i daha tutuklandı. Tutuklanan öğretmen sayısı 63’e yükseldi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişimi ardından FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında geçen hafta yapılan iki ayrı operasyonda daha önceden açığa alınan haklarında yakalama kararı çıkartılan 108 öğretmenden 97’si gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmenlerden 28’i tutuklandı, 10’u adli kontrol kararıyla, 16’sı da polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında 63 öğretmen tutuklandı, 34’ü de serbest bırakıldı.

Kaynak: Sabah

5Emniyet ve MİT’i arayıp ‘karşı koymayın’ dediler

Darbeciler 15 Temmuz gecesi, Emniyet ve MİT’teki bazı kilit isimleri arayıp “Askere direnmeyin, sıkıyönetim komutanlarına tabi olun” diye tehdit etti. Ancak “Son mermiye kadar çarpışacağız” cevabını aldı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nı ve Akıncı (Mürted) Üssü’nü ele geçiren FETÖ üyelerinin, o gece Emniyet ve MİT’teki operasyonel birimlerin yöneticilerini arayarak, “Sıkıyönetim komutanlarına tabi olun” dedikleri ortaya çıktı. FETÖ’cü darbecilerin 15 Temmuz gecesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradıkları ortaya çıkmıştı. O gece Akıncı’yı darbe üssü olarak kullanan FETÖ’cülerin, Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı’nı da ele geçirmesiyle birlikte Emniyet ve MİT’teki bazı yöneticileri arayarak tehdit ettikleri ortaya çıktı.

Kaynak: Sabah

6SGK İl Müdürlüğünde çalışan 29 kişi FETÖ’den gözaltına alındı

Adana’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) çalışan 29 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma doğrultusunda sabah bazı adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda, SGK İl Müdürlüğünde görev yapan ve aralarında çok sayıda kadının bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler, Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: Sabah ve Akşam

7Vatandaştan HDP ve FETÖ operasyonlarına tam destek

HDP vekillerinin tutuklanması ile siyaset, bürokrasi ve medyada yapılacak bir FETÖ operasyonuna halk tam destek verdi. HDP’lilerin tutuklanmasına yüzde 82 ‘doğru karar’ çıktı. FETÖ temizliğine de yüzde 90 destek verildi.

ORC Araştırma Şirketi’nin 6-7 Kasım’da 42 ilde 2 bin 160 kişiyle gerçekleştirdiği ankette Türk halkının FETÖ’yü devletten temizleme operasyonları ile teröre destek verdikleri için tutuklanan HDP’lilere bakışı araştırıldı. ORC anketine katılanların yüzde 90’ı, 15 Temmuz Türkiye’yi işgal girişimine kalkışan FETÖ’nün siyaset, üst bürokrasi ve medyadaki uzantılarına operasyon yapılarak adalet karşısına çıkarılmasına destek veriyor.  Desteklemeyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı. Araştırmada yöneltilen “HDP Eş Başkanları ve bazı milletvekillerinin gözaltına alınarak tutuklanmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna yüzde 82 oranında ‘doğru buluyorum’ cevabı verildi.

Kaynak: Star ve Takvim ve Akit

8Pilotlara FETÖ operasyonu: 55 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Konya merkezli 8 ilde 54’ü üsteğmen 55 pilot hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak edenlere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında örgütle bağlantısı olduğu iddia edilen kişilere yönelik çalışmalar sürüyor.

Kaynak: Star ve Akşam ve Yeni Şafak ve Takvim ve Akit

9Adil Öksüz o komutanlarla aynı uçakta

Adil Öksüz’ün 18 yıllık uçak seyahatlerini incelemeye alan savcılık önemli bilgilere ulaştı. TRT’de okunan sıkıyönetim bildirisinde imzası bulunan Tuğgeneral Mehmet Partigöç, eski Genelkurmay Harekat Plan Daire Başkanı Tümgeneral Baki Kavun ve eski Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in Özel Kalemi Kurmay Yarbay Bünyamin Tuner’in, firari Adil Öksüz ile birlikte ABD’ye gidip geldikleri ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)darbe girişimini Akıncı Hava Üssü’nde Kemal Batmaz ile yöneten firari Adil Öksüz’ün 18 yıllık ABD seyahatlerini ve bu yolculuklardaki 4 bin yolcuyu tek tek inceleyen savcılık, önemli bir bilgiye daha ulaştı. Ankara Cumhuriyet Savcısı Ramazan Dinç’in darbe girişiminin Hava Kuvvetleri Komutanlığı ayağına yönelik olarak yürüttüğü soruştumada, polis ve bilirkişilerden oluşan ekip, Öksüz’ün 1999 yılından bugüne kadar ABD’ye gerçekleştirdiği bütün seyahatlerini mercek altına aldı.

Kaynak: Yeni Şafak ve Star ve Yeni Şafak ve Takvim

10Elazığ merkezli 3 ilde FETÖ operasyonu: 23 gözaltı

Elazığ merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, 23 şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: Star

11Düzce’de FETÖ’den 6 tutuklama

Düzce’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Kaynak: Star

12Kahramanmaraş’ta FETÖ operasyonu: 43 öğretmen gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarılan 45 öğretmenden, 43’ü gözaltına alındı.

Kaynak: Star

13FETÖ’cü Kemal Batmaz 4. kez ifade verdi

Kaynak: Akşam ve Türkiye

Gürcistan’a kaçan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün Almanya’da bulunduğu tespit edilince iadesi için harekete geçildi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılmadan kısa süre önce Gürcistan’a kaçan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün Almanya’da bulunduğu tespit edilince iadesi için harekete geçildi. Terörist listesinde bulunan Öz’ün kaldığı evin numarasına kadar ulaşan Türkiye, iade dosyasını Almanya’ya gönderdi. Yurtdışına kaçan FETÖ’cülerin, ByLock ve Eagle’ın deşifre olmasının ardından PGP kullanmaya başladıkları da belirlendi.

TÜRKİYE’nin başına 300 bin lira ödül koyarak en çok aranan teröristler listesinin gri kategorisine koyduğu firari savcı Zekeriya Öz’ün izine Almanya’da ulaşıldı.

Kaynak: Akşam ve Akit

14Kroki kumpasından böcekçiler çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin krokisinin, DHKP-C’li Akça’nın evinde ele geçirilmesiyle başlayan soruşturma böceğe uzandı. Suikast kumpasıyla koruma ekinin değiştirilmesi sağlandı. O ekip Erdoğan’ın evine ve çalışma ofisine böcekyerleştiren hainler çıktı!

Kaynak: Akşam

15FETÖ’cü Kanter destekledikleri adayı açıkladı

FETÖ’ye biat yemini eden ve ailesi tarafından evlatlıktan reddedilen Enes Kanter, ABD seçimlerinde desteklediği adayı açıkça belirtti. Sports Illustrated’e soru demeç şeklinde konuşan FETÖ’cü Kanter, kendisiyle dalga geçilen röportajda ‘Ölü ya da diri kiminle yemek yemek istersin?’ sorusuna bakın nasıl cevap verdi.

Kaynak: Yeni Şafak ve Akit

16Biden’ın gülü Aslı komada!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı için, terör örgütlerine sahip çıkan FETÖ-PKK’nın paçavra gazetesi Cumhuriyet yazarı Aslı AydıntaşbaşDonald Trump‘ın ABD’nin yeni başkanı olmasıyla ülkede yaşayan FETÖ-PKK’lı teröristler için yas tutmaya başladı.

Kaynak: Takvim

17Feto adını duydu apar topar yayını kesti!

Türk düşmanı FOX TV‘nin sahibi Murdoch, Hillary Clinton’ı desteklediğini duyurmuştu. Donald Trump‘ın bu sabah başkanlığını ilan etmesiyle Türkiye’deki dahil tüm FOX stüdyolarında bir panik başladı. İsmail Küçükkaya Fox TV’de Trump’ın başkanlığa yürümesi esnasında canlı yayına bağlanan bir konuğunun “Recep Tayyip Erdoğan teröristbaşı Gülen’i teslim alır” dediği anda öyle bir panikledi ki, sözünü apar topar kesti.

Kaynak: Takvim

18Almanya, 400 FETÖ’cü teröriste yuva oldu

Darbe girişiminin öncesi ve sonrasında Almanya’ya kaçan FETÖ’cüler teröre çanak tutan bu ülkede elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Berlin ise Ankara’nın ‘iade et’ talebini ısrarla hiçe sayıyor

Kaynak: Takvim

19Darbenin Can’ı

Eyüp Can Sağlık, teröristbaşı Gülen’in prensi olarak hafızalara kazındı. Yıllarca Doğan Medyası’nda çalıştı. 2011’de ise genel yayın yönetmeni olarak Radikal’e atandı. Burada “Askeri darbe olursa direnir misiniz?” diye anket yaptırdığı ortaya çıktı

Kaynak: Takvim

20FETÖ’nün sesi!

Acun Ilıcalı’nın yarışma programları adeta FETÖ’cülerin PR merkezi haline gelmiş. TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar çıkan Osman Vahit Özdal FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı

Kaynak: Takvim ve Akit

21“Gülen bana etek giyip gezeceksin dese giyerim”

Konya’da görülen FETÖ/PDY davasında tanık olarak dinlenen avukat Mehmet Şamil Şenalp, sanıklardan avukat Abidin Gürsoy’un kendisine, “Fetullah Gülen bana adın Ayşe, bundan sonra etek giyip gezeceksin dese itiraz etmeden giyer gezerim” dediğini söyledi.

Kaynak: Takvim

22Eski müdürden ByLock çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’yle bağlantısı belirlenen Denizli Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube eski Müdürü Erdal Dengiz gözaltına alındı. Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemelerde, Dengiz’in örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock kullandığı anlaşıldı. Dün hakim karşısına çıkarılan Dengiz, tutuklanarak cezaevine yollandı..

Kaynak: Takvim

23FETÖ mezarlığı

FETÖ terör örgütünün elebaşı Gülen ile üyelerinin Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceği ya da ABD’den başka bir ülkeye sığınabileceği tartışmaları sürerken Pensilvanya’da mezarlık hazırlanması dikkati çekti.

Gülen’in yaşadığı yere yakın mesafede bulunan mezarlığın girişinde  “Gurbet Cemetery” (Gurbet Mezarlığı) tabelası bulunuyor. Mezarlık için çeşitli bilgilerin yer aldığı bir internet sitesi de hazırlandı. Sitede yayınlanan krokiye göre yaklaşık 2 bin kişi kapasiteli olduğu görülen alan üzerindeki mezar yerleri, bin dolardan başlayıp kişi sayısına göre 10 bin dolara kadar fiyatlarla satışa sunuluyor. 27 Mayıs 2015’ten itibaren geçerli olduğu duyurulan fiyat listesinde aile için fazla sayıda mezar yerinin alınması durumunda indirim ve taksit imkânları da sunuluyor. Wind GAP’te doğup büyüdüğünü belirten John Favere isimli kasaba sakini, Gülen’in ölümü halinde bu mezarlığa gömüleceğine inandığını belirterek “Bu mezarlık, Gülencilerin uzun süre buradan gitmeyi düşünmediklerini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Türkiye

24Lekesiz: Her biri cebinde 5-10 kimlik taşıyor

Eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Lekesiz, o gece neler yaşandığını, FETÖ’cülerin nasıl derdest edildiğini detaylarıyla anlattı:
“Gelmiş geçmiş en büyük taşeron örgüt. Her bir üyesi cebinde beş on tane kimlik taşımaktadır. İhtiyaca göre de kullanıyorlar. Kendisine göre öncelik sıralaması yapıp hemen her kimlik altında değişik kurumlara yerleşebileceğini değerlendiriyorlar.
17-25 Aralık’tan sonra ciddi çalışmalar yaptık. İleri gelenlerinden 1859 kişiyi 15 Temmuz 2016 itibariyle ya emekli ya ihraç ettik. Ramazan Akyürek, Recep Güven, Cihangir Çelik, Mutlu Ekizoğlu, Yurt Atayün ve benzeri isimleri uzaklaştırdık.

Kaynak: Türkiye

25Darbeci teröristler arayıp tehdit etti: Karşı koymayın

Darbeci teröristlerin 15 Temmuz akşamı Emniyet ve MİT’i arayarak “Askere direnmeyin, sıkıyönetim komutanlarına tabi olun” dediği ancak, “Son mermiye kadar çarpışacağız” cevabını aldıkları ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nı ve Akıncı (Mürted) Üssü’nü ele geçiren FETÖ üyelerinin, o gece Emniyet ve MİT’teki operasyonel birimlerin yöneticilerini arayarak, “Sıkıyönetim komutanlarına tabi olun” dedikleri ortaya çıktı.

FETÖ’cü darbecilerin 15 Temmuz gecesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradıkları ortaya çıkmıştı.

O gece Akıncı’yı darbe üssü olarak kullanan FETÖ’cülerin, Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı’nı da ele geçirmesiyle birlikte Emniyet ve MİT’teki bazı yöneticileri arayarak tehdit ettikleri ortaya çıktı.

Kaynak: Akit

26Putin’in danışmanı açıkladı: Uçağımızın düşürülmesinde FETÖ’nün…

Darbe girişiminden bir gün önce Türkiye’yi, “Orduda hareketlilik var” diyerek uyardığı belirtilen ve bu nedenle FETÖ ve Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na davet edilen, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin, dün TBMM’yi ziyaret etti. Dugin düşürülen Rus uçağı ile ilgili olarak ise çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Akit

27FETÖ, DHKP-C’ye ‘Erdoğan’ı öldür’ talimatı vermiş! Akıllara zarar iş birliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin krokisinin, DHKP-C’li Akça’nın evinde ele geçirilmesiyle başlayan soruşturma böceğe uzandı. Suikast kumpasıyla koruma ekinin değiştirilmesi sağlandı. O ekip Erdoğan’ın evine ve çalışma ofisine böcek yerleştiren hainler çıktı!

Kaynak: Akit

28Azerbaycan’dan flaş FETÖ açıklaması

Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcısı Zakir Garalov, ülkede Fetullah Gülen Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı etkin şekilde mücadele edildiğini bildirdi.

Kaynak: Akit

29ABD başkanı Donald Trump Gülen’i Türkiye’ye iade edecek mi?

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump FETÖ’nün lideri Fetullah Gülen’i Türkiye’ye iade edecek mi? İşte Donald Trump’ın Gülen ile ilgili düşünceleri;

Kaynak: Akit

CEVAP VER