FETÖ’nün Clinton’a yaptığı bağış miktarı belli oldu!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD’deki yapılanmasının, başkanlık seçimlerini kaybeden Demokrat Partinin adayı Hillary Clinton’ın seçim kampanyasına yaklaşık 2 milyon dolar bağış yaptığı iddia edildi.

ABD’de 8 Kasım’da yapılan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın zaferiyle sonuçlanan başkanlık seçiminin ardından FETÖ ile Clinton arasındaki “bağış ilişkisinin” detayları gün yüzüne çıkmaya başladı.  Daha önce de Clinton’a bağış yaptığı ve yakın ilişki kurmak için çaba gösterdiği bilinen FETÖ’nün, 2016 başkanlık seçimleri öncesinde Clinton’ın seçim kampanyasına hangi düzeyde bağış yaptığı merak ediliyordu.

Kaynak: Hürriyet ve Sabah ve Akşam ve Takvim

Akın Atalay tutuklandı

FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve önceki gün Almanya’dan döndükten sonra gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay dün adliyeye sevk edildi.
Savcılığın nöbetçi mahkemeye sevk yazısında, Atalay’ın “Cumhuriyet gazetesinin yayın politikasının kırmızı çizgilerine aykırı şekilde yayın yaptırarak terör örgütlerinin amaçlarına uygun hareket ederek iç kargaşa çıkarmaya, ülkeyi yönetilemez hale getirmeye yönelik yayın politikası ile terör örgütlerine üye olmadan terör örgütleri adına suç işlediği” iddia edildi.

TUTUKLANAN 10. İSİM
Atalay, hakimlikçe “Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına faaliyette bulunmak” suçlamasıyla tutuklandı. 5 Kasım’da gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yönetim kurulu üyeleri Hakan Kara, Bülent Utku, Önder Çelik, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Kitap Eki Yönetmeni Turhan Günay, Yayın danışmanı ve yazar Kadri Gürsel ile karikatürist Musa Kart aynı suçlamayla tutuklanmıştı. Akın Atalay’la birlikte tutuklu sayısı 10’a yükseldi.

Kaynak: Hürriyet

MHP’li Özdağ: Atatürkçü ve ülkücü akademisyenlere tasfiye operasyonu yapılıyor

Ahmet ÖZER/GAZİANTEP, (DHA) – MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Gaziantep Üniversitesi’ndeki Atatürkçü, ülkücü ve Türk milliyetçisi akademisyenlere Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından tasfiye operasyonu başlatıldığını iddia etti.
Milletvekili Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün, üniversitedeki ülkücü, Atatürkçü ve Türk milliyetçisi akademisyenlere yönelik tasfiye operasyonu başlattığını öne sürerek konuyu meclise ve YÖK’e taşıyacağını kaydetti.

Kaynak: Hürriyet

Bozdağ: FETÖ’nün iadesi konusunda beklentimiz yükseldi

ABD’nin yeni başkanı seçilen Trump’ın, Fetullah Gülen’in iadesi konusunda daha olumlu yaklaştığını belirten Bozdağ, “İade konusunda beklentimiz yükseldi” dedi. Gülen’in elinde birçok insanın kanı olduğunu ifade eden Bozdağ, Usame Bin Ladin örneğini verdi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kentpark Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Yozgat İl Danışma toplantısı öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorunlarını yanıtladı.

Kaynak: Hürriyet

Helikopterde FETÖ abisi

FETÖ üyesi darbeci askerler Yunanistan’a kaçmadan önce yanlarında bulunan teknisyen: Helikopterde askerlerin ‘Abi’ dediği, silahlı bir sivil vardı. İlk önce Rusya’ya kaçmayı planladılar
FETÖ’nün darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçtıkları tespit edilen 8 darbeci askerle ilgili flaş bir ayrıntı ortaya çıktı. Firari askerlerin Yunanistan’a kaçmadan önce yanlarında bulunduğu tespit edilen, helikopter teknisyeni Rıfat Çelik ifadesinde, helikopter ilk havalandığında kendisi dahil 12 kişi olduklarını ve aralarında kendisine ‘Abi’ diye hitap edilen silahlı ve sivil giyimli bir şahıs bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: Sabah ve Akşam

FETÖ çocukların beynini yıkadı

FETÖ’nün kreş yaşındaki çocukların beynini nasıl yıkadığı skandal bir videoyla ortaya çıktı. Çocuklara örgüt propagandası yaptırılan videoyla ilgili psikologlar, “Bu teknikle intihar bombacısı dahi yetiştirirsiniz” dedi
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) skandal videosu ortaya çıktı. Eğitim sistemini ele geçirmeye çalışan örgütün kreş yaşındaki çocukların beynini yıkadığı tespit edildi. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2015’te başlattığı ve 111 sanık hakkında yürüttüğü FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan 2 bin 527 sayfalık iddianamenin ekleriyle ortaya çıkan dijital kayıtlar, ‘Altın nesil yetiştiriyorum’ yalanıyla yıllarca halkı kandıran Gülen’in, kreşlerdeki çocukları nasıl kullandığını gösterdi. İddianamede, örgütün Uşak’taki Üftade Koleji’nin Müdürü Cemalettin Baştuğ’un bilgisayarında bulunan kayıtların ayrıntıları yer aldı. FETÖ’nün yüzlerce anaokulu ve kreşinde gösterilmek üzere hazırlanan kısa filmde, yaşları 5 ila 10 arasındaki çocuklara örgüt propagandası yaptırıldığı tespit edildi. “Ben bitmeden bu hizmet bitmez” yazısıyla başlayan videoda, çocukların ellerine, elebaşı Gülen’in ‘Kırık Testi’, ‘Sonsuz Nur’ gibi kitaplarının tutuşturulduğu görülüyor. Çocuklar videoda “Benim adım Fethullah. Ben şakirtim. Hoca efendiyi çok seviyorum” diyor. Yaptığı yolsuzluklar bir bir ortaya çıkan örgüt üyelerinin 17 Aralık kumpasının ardından gündeme getirdiği ‘Haram lokma’ sloganı, videoda çocuklara da söylettiriliyor. Çocuklar, “Hizmet bitti diyorlar siz onu ninni diye çocuklarınıza anlatın, büyüyünce dershanede öğretmenlik yapacağım, Afrika’ya hicret” gibi ifadeler kullanıyor.

Kaynak: Sabah ve Takvim

O makale, Gülen’in avukatlarını korkuttu

ABD başkanlığına seçilen Donald Trump’ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn’ın, Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin kaleme aldığı yazının ardından, Gülen’in avukatları paniğe kapılarak yazılı bir açıklamayla Trump’a uyarıda bulundu. Gülen’i savunan hukuk firması Steptoe & Johnson LLP, makalenin “Trump’ın politikası olmadığını ümit ettiğini” belirtti. Elebaşı Gülen’in avukatları yaptığı açıklamada, “İade süreci ciddi bir süreçtir, bu tür durumlarda ne yapılması gerektiği Türkiye’yle yapılan iade anlaşması uyarınca yönetilir. Siyasi bir mesele haline gelmemelidir. ABD, güçlü demokratik kurumlara sahiptir ve buna bu tür konuların ele alındığı yargı da dahildir. Bunu gelecek hükümet için de ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Trump’ın başdanışmanı Flynn makalesinde, dünyada bir kriz olduğunu ve bu dönemde gerçek dostların hatırlanması gerektiğini kaydedip, ABD’nin FETÖ elebaşı Gülen’e sığınak olmaması gerektiğine işaret etmişti.

Kaynak: Sabah ve Akşam ve Takvim ve Akit

FETÖ’ye bulaşmayan KOBİ’ye 2.2 milyar TL yeni kredi

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOBİ’lere 2.2 milyar liralık yeni kredi kullandırılacağını açıkladı. Biçer “Kredi talebi olanlar hakkında istihbarat çalışmasını yaptırıyoruz. Bitince ödemeler kasım sonuna veya aralık ayına doğru başlayacak” dedi.

KOSGEB, FETÖ ile bağlantılı olmayan KOBİ’lere 2.2 milyar liralık kredinin kapısını açtı. 2 binin üzerinde KOBİ’ye her bir firma için 300 bin liraya kadar kredi faiz desteği sağlanacak. Adli ve idari makamlardan gelen istihbarat raporları doğrultusunda FETÖ ile bağlantısı olmayan firmalar bu desteklerden faydalanacak. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, kredi faiz desteğine ilişkin çağrıya çıkıldığını belirterek “Bunun da son değerlendirmeleri yapılıyor. İmalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin yerli ve yeni taleplerini makine teçhizat taleplerini karşılamalarına yönelik olarak anlaştığımız 8 bankadan kullanacakları 1.5 milyon liraya kadar kredinin faizini ödeyeceğiz. Aşağı yukarı 300 bin liraya kadar faiz ödeyeceğiz. 300 bin TL üst limitli faiz veriyorum bankadan 1.5 milyon liralık kredi kullanıyor. Buna da yoğun talep var. 2 binin üzerinde talep var değerlendirmeleri yapılıyor bütçe kalemi de uygun olursa hepsine kredi kullandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Star

FETÖ oyunu KOSGEB’e takıldı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) işletme başına 1.5 milyon liraya kadar kredi desteğinden yararlanmak isteyen 620 şirket Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasına takıldı. Eğer şirketler incelemeye tabi tutulmasaydı FETÖ buradan da yaklaşık 1 milyar lirayı kendi kasasına dolduracaktı. KOSGEB’in Eylül ayında başlattığı düşük maliyetli “2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği” programı kapsamında kredi verilecek şirketlerin incelemeye alınması FETÖ’nün ihanete devam ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 1.5 milyon lira olarak belirlenirken, sıfır faizli olarak uygulanacak programda 300 bin liralık kredi faizinin tamamının KOSGEB tarafından karşılanması kararlaştırıldı. Daha önceleri devlet desteklerini bürokrasideki militanları aracılığıyla kendi zimmetine geçiren FETÖ, aynı taktiği yeniden uygulamak istedi. Ancak bu kez KOSGEB’in hassasiyeti ile Emniyet, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve Devlet Denetleme Kurumu’nun (DDK) soruşturması ile oyunları bozuldu..

Kaynak: Takvim

Bozdağ: CHP’nin gittiği yol FETÖ ve PKK’nın yolu

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Atatürk hayatta olsaydı teröristlerle mücadele eden hükümetin yanında mı olurdu yoksa Kandil’in yanında mı olurdu? Bu CHP Atatürk’ün, İnönü’nün yolundan gitmiyor. Bu yol FETÖ’nün, PKK’nın, Kandil’in yolu” diye konuştu.

Bakan Bozdağ, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi Ovakent Beldesi’ndeki toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sürekli büyümesinde en büyük etkenin siyasi istikrar olduğunu belirtti.

Kaynak: Akşam

Afyonkarahisar’da 11 işadamı FETÖ’den tutuklandı

Afyonkarahisar’da başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüte üye oldukları iddiasıyla 7 Kasım’da gözaltına alınan 34 şüpheliden dün işlemleri tamamlanan 13’ü adliyeye sevk edildi. Tamamı işadamı 11’i tutuklanırken, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan şüphelilerin cep telefonlarında örgütün şifreli mesajlaşma programlardan birinin yüklü olduğu belirlendi.

Daha önce adliyeye sevk edilen 10 şüpheliden 7’si tutuklanırken, 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Şüphelilerden 11’inin ise halen Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusunun devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: Akşam

İşte FETÖ’nün terör üsleri!

12 Kasım 2016, Cumartesi Yaz-Boz ekibi terör örgütü FETÖ’nün izini Güney Afrika’da da sürmeye devam ediyor. A Haber ekranlarında ihanet şebekesinin Güney Afrika’daki terör üsleri tek tek ekrana getirildi.

Kaynak: Takvim

Adil Öksüz de listede

Trump, rakibi Clinton’a para verenleri belirledi. TAKVİM’in bu haberi üzerine gündem değişti. Bağışçılar arasında Öksüz’ün de olduğu öğrenildi.

Kaynak: Takvim

İstihbaratta FETÖ kavgası

Eski MİT Müsteşarı Emre Taner, Meclis Darbe Komisyonu’na gitti. FETÖ, çözüm süreci ve 15 Temmuz’la ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin açıklamaları reddetti. “Taner beni Gülen’le tanıştırmak istedi” dedi.

Kaynak: Takvim

Cennette köşk vaadi.

Kayseri’de terör örgütü FETÖ’ye yönelik operasyonlar yapıldı. Aralarında Boydak Holding’in eski CEO’su Memduh Boydak ile Hacı Boydak’ın da bulunduğu çok sayıda kişi tutuklandı. Davanın iddianamesinde ise tanık ifadeleri yer aldı. Malazgirt kod adlı gizli tanık ise şunları açıkladı: “FETÖ’nün Melikşah Üniversitesi’ni, Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak’a, ‘Sen cennetten köşk kazanacaksın’ vaadiyle yaptırdığını duydum. Memduh Boydak, Mayıs 2014’te Melikşah Üniversitesi’nde çalışan tüm akademisyenleri Hacılar’daki evine pikniğe çağırdı. Hacı Boydak’ın da bulunduğu piknikte tüm masaları dolaşan Memduh Boydak’ın, ‘Bu dava bizim, öksüz değil, zafer bizim olacak, beni hapse atarlarsa atsınlar, girer yatarım’ şeklinde beyanlarda bulunduğunu duydum.”.

Kaynak: Takvim ve Akit

Firari FETÖ’cü binbaşı kıskıvrak yakalandı

Yalova merkezli Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir binbaşı Tuzla’da gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde daha önce açığa alınan ve hakkında gözaltı kararı verilen Deniz Kurmay Binbaşı Sezgin Sezerer, Yalova Emniyet Müdürlüğü ve Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortak çalışması sonucu yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı..

Kaynak: Takvim

Teröristbaşından militanlarına ölün emri!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklanan örgüt üyelerinin peş peşe intihar etmesinin arkasındaki sır perdesi aralandı.

Şu ana kadar 20 FETÖ üyesinin intihar etmesi üzerine yapılan araştırmada, şok bir gerçek ortaya çıktı. Star’ın haberine göre en son FETÖ’ye MİT tarafından isimleri tespit edilen 20 bin kişilik isim listesi verdiği ortaya çıktıktan sonra tutuklanan eski İstihbarat Daire Başkanlığı personeli Burak Açıkalın’ın intiharı üzerine yapılan araştırmada örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in ‘Hizmet için gerekirse intihar edin’ fetvası verdiği anlaşıldı. Gülen, örgüt mensuplarıyla yaptığı bir toplantıda sözde hizmet hareketinin selameti için gerekirse intihar bile edilebileceklerini söylüyor..

Kaynak: Takvim

 

2 YORUMLAR

 1. Bu gazeteyi hazirlayanlari esefle kiniyorum. Allaha havale ediyorum. 5 kurusluk insani ve hukuk kiymeti olmayan, iftira ve zirvalarla insanlara yapilan zulumlere borazanlik, yalanci şahitlik, propagadacilik yapanlari Allahu teala kahru perişan eylesin! Lanet etsin! Hakettikleriyle muamele gorsunler! Affolunacak bir tövbe ve nedameti Allah nasib etmesin!

 2. Camur havuzunu bir ilave olma niyetiyle mi cikti (yada cikartildi) OCAK? Degerli, tesirli durust yazarlar OCAK ta yaziyor diye bazi hakkaniyet kırıntıları umit etmistim.
  Heyhaat, nerde..???
  Nasilsa hakki soyleyecek birileri yok. Nasilsa yalani duyurabilecek bir ses – seda cikamaz.. Bile bile munafiklik yapin sizde! Vurun kalleşce! Allah’a ve adaletine inanmiyormusunuz? Allah bunca masumun hakkini sormazmi?
  Siz ne bicim insanlar oldunuz?
  Muslumanliginizi gectik; insanliginiz nerde?
  Mertliginiz hicmi kalmadi?
  Haysiyet hicmi kalmadi semtlerinizde?

CEVAP VER