Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Referandumu İçin Tarih Verdi

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un Türkiye hakkındaki eleştirilerine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan AB referandumu kozu geldi.

Milli Tarım Projesi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı; yıl sonuna kadar bekleyeceklerini, yeni yılda ise Türkiye’nin Avrupa Birliği müzakerelerine devam edip etmeyeceklerine dair referanduma gidileceğini söyledi. İngiltere’de de halkın isteği üzerine AB’den çıkıldığını vurgulayan Erdoğan, “Türkiye’de de milletin istediği olur” mesajını verdi.

Schulz, “Türkiye’deki bu durumun böyle devam etmesi halinde Avrupa, ekonomik yaptırımlar dahil bazı önlemleri düşünmek zorunda kalacaktır. Türkiye’nin yıl sonuna kadar Gümrük Birliği konusunda reformları yerine getirmesi gerekiyor. Muhalif vekillerin ve gazetecilerin tutuklanmasının devam etmesi halinde Gümrük Birliği’nin genişletilmesi hayal olacaktır” açıklamasında bulunmuştu.

CEVAP VER