Yeni ABD yönetimine Türkiye hakkında tezviratlar başladı. Michael Rubin neler neler yazmış..

0

Michael Rubin Türkçe bilmeden Türkiye uzmanı geçinen Amerikalılardan…

Kolları uzun olduğundan her yerden karşımıza çıkabiliyor. Son yazısı AEI internet sitesinde yayımlandı.

İddiasına göre, Türkiye ABD-karşıtı istihbarat çalışmalarını bizzat ABD’de yürütüyormuş…

Bunun için lobi şirketleriyle resmen irtibat kurduğu gibi, el altından paralarla başka güçleri de devreye sokuyormuş Türkiye.

Rubin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son Washington ziyaretinde, uçağında bu amaçla bol miktarda parayı ABD’ye soktuğu iddiasında.

MİT’in de bu görev için yeniden örgütlendiğini ileri sürüyor.

İddiları çok ve çeşitli.

Amacının yeni yönetimde yer alacak isimleri şimdiden Türkiye’ye karşı tavır almaya itmek olduğunu belli etmekten de kaçınmamış Rubin.
Bu arada, Sabah gazetesi ile Anadolu Ajansı’nın ABD başkentinde görev yapan muhabirlerini de ‘ajan’ olarak gammazlamaktan kaçınmıyor. Muhabirler, çevrelerinde yaşayan Türk vatandaşları takip edip, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında olumsuz konuşanları Ankara’ya raporluyorlarmış; ona göre.
Rubin, yazısını, kısa süre önce yeni yönetimin Türkiye ile iyi ilişkiler kurma niyetinde olduğu seçilmiş başkan yardımcısı Mike Pence’e hitap ederek bitirmiş. Görevine başlayınca Türkiye Büyükelçiği ile komşu olacak Pence’den beklediği, kendisine verilecek brifinglerde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın niyetleri hakkında daha sıkı sorular sorması…
Tezviratlar başladı. Hem de açık açık yapılıyor.

CEVAP VER