Turing’den Kask ve Yelek Hediyeli, Ücretsiz Motosiklet Eğitimi

5
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu; Moto-Kurye Eğitim Projesi bünyesinde, motosiklet ehliyeti olan herkese ücretsiz güvenli sürüş eğitimi veriyor. Üstelik eğitimi başarıyla tamamlayanlara kask ve yüksek görünürlük özelliğine sahip yelek hediye ediyor!

Projenin başladığı tarih, yani 25.12.2014’ten bu yana 15.000 motosiklet sürücüsüne ücretsiz eğitim verip 15.000 adet kask ve yelek hediye eden Turing; Türkiye’deki yol güvenliği alanında gelmiş geçmiş en büyük sosyal projesi olan Moto-Kurye Eğitim Projesi’ne devam ediyor.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni Rahmi Barutçu tarafından, yarımşar günden, günde iki farklı seans halinde verilen eğitimlerde; güvenli sürüşün püf noktaları, doğru ekipman kullanımı, trafik kurallarına riayet gibi önemli noktaların üzerinden geçiliyor.

Aralık ayı eğitim takvimi geçtiğimiz günlerde yayınlanan projeye katılım tamamen ücretsiz. Başvuru için www.yolemniyeti.org linkine tıklayabilirsiniz.

turing_yol_emniyeti

5 YORUMLAR

  1. yaklaşık 6 aydır hergün bakıyorum randevuyu alan nasıl alır merakediyorum sistemden yorumları değerlendirme şansımız yokmu selamlar müracatımı alın sorun yok 2019 olabilir.

CEVAP VER