Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Avrupa Birliği defterini henüz kapatmış değiliz”

0
1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü'nde doktorasını tamamladı. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.
7. Boğaziçi Zirvesi’nde konuşan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği ile ilişkilerin şu an için tamamen koparılmadığına vurgu yaptı.

Türkiye’nin Avrupa yolundan ayrılmasını istemeyenlere Cumhurbaşkanı’ndan olumlu sayılabilecek bir çıkış geldi.

Erdoğan; “Şu anda, bak şu anda diyorum AB defterini kapatmış değiliz. Ama karşımızdaki fotoğraf bu konuda olumlu konuda beklentilere kapılmamıza izin vermiyor” dedi.

Kıbrıs müzakerelerine de değinen Cumhurbaşkanı, aşağıdaki açıklamalarda bulundu:

Az önce KKTC Cumhurbaşkanımız burada bir şey ifade etti. Orada da yapılan görüşmeler var. Sürekli oyalama oyalama oyalama. Taktik bu. Ne biliyor musun? Siz Kıbrıs’ı bize verin bir şeye karışmayın. Dur bakalım ya, orada şehit kanı var neyi veriyorsun?

Daha da ileri gidiyorum, utanmadan sıkılmadan AB toplantılara Kıbrıs adasının tamamının içinde yer aldığı bayrakla geliyorlar. Sizin böyle bir bayrağınız olamaz ki ya.

Sen Güney Kıbrıs Rum yönetimisin, kuzeyde de Türk cumhuriyeti var. Bu da bir saygısızlıktır. Öyle veya böyle bunu anlayacaklar.

CEVAP VER