Borsa İstanbul CB Erdoğan’ı dinledi ve varlığını TL’ye çevirdi.. Umarız işe yarar..

1

Türk lirasının bir türlü indirilemeyen ısısına yeni bir çare: Borsa İstanbul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, tüm nakdi varlıklarının Türk Lirasına çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar verdi.

BİST’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Borsa İstanbul A.Ş. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, 2 Aralık 2016’dan itibaren tüm nakdi varlıklarının Türk Lirasına çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar vermiştir.”

1 YORUM

  1. Tabi konuya farklı bir açıdan bakmakta yarar var. Ya hükümet doların düşmesini istemiyorsa ? Kur savaşlarının içinde taktiksel hareketlerse bunlar ? İhracat ve turizm geliri saglayan sektörlere nefes aldırma operasyonuysa ? Döviz borcu olan yatırımcı ve bankalar kur farkı zararı yazarak muhtemel ödeyecekleri vergilerden kurtulacaksa ? Asgari ücreti % 30 arttırdıktan sonra cep telefonu satışlarında bariz bir artış gözlendiyse ? En fazla ithalat yaptığımız Çin in parası da Trump sonrası % 5 devaüle olduğu için ve onların ihracatçıları dolar bazındaki ihraç fiyatlarını % 5 düşürdüğü için bizim içerideki üreticiyi ve istihdamı koruma adına daha fazla devaülasyon yapma niyetimiz varsa ? Bankacı gözlüğünü çıkarıp müteşebbis gözüyle bakılırsa sanırım bu yazdıklarım daha net görünecektir .

CEVAP VER