Demokrasi fotoğrafı: Abdullah Gül müzesi ve kütüphanesi açılışı AK Parti’ye fabrika ayarlarını hatırlattı..

0

Kayseri’den çıkıp Cumhurbaşkanlığı makamına kadar ulaşan Abdullah Gül, görevi devretmesi sonrasında memleketinde kendi adına bir müze-kütüphane hazırlığı içinde bulunuyordu.

Bazı ülkelerde var olan bir geleneği bize de taşımak amacıyla..

Kayseri’de bugün o müze-kütüphanenin açılışı görkemli biçimde yapıldı.

Türkiye’nin ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’nun dostu yabancı devlet adamlarıyla birlikte..

Açılışa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar ile çok sayıda siyaset ve işadamı da katıldı.

Gül’ün konuşması

Açılışta demokrasi vurgusu hayli yüksek, Türkiye’ye hukuk devleti istikametinde gelecek çizen bir konuşma yapan Abdullah Gül, “Demokrasi devamlı mükemmeleştirme sürecidir” dedi, “En iyiyim diyenler de kendilerini mükemmelleştirmek durumundalar” ifadelerini kullandı; “İçinde bulunduğumuz durumu atlatacağız” da dedi.

Demokrasilerde eleştiriler, özeleştiriler olduğunu dile getiren Gül, “Mevcut sorunları zamanında aşmamız gerekir ki sorunlar birikmesin. İçinde yaşadığımız durumu süratle atlatacağız. Türkiye en parlak dönemlerini yakalayacak. En zor dönemler aşıldıysa bu dönemler aşılacaktır” diye konuştu.

Erdoğan da konuştu

Abdullah Gül’ün ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. Abdullah Gül ile yol arkadaşlığının 1960’lı yıllara dayandığını anlatan Erdoğan, “Tüm başarıların altında imzası olan kardeşlerimizden bir tanesidir Abdullah Gül. Kendisine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

CEVAP VER