Meral Akşener: “Hangi lider o gece tank üzerindeydi de ben değildim?”

0

MHP genel başkanlığına aday iken partisinden ihraç edilen Meral Akşener Bursa’da konuşma yaptı.

Yeniçağ gazetesinin “Sevenleriyle buluştu” diye duyurduğu toplantıda en dikkat çeken söler 15 Temmuz gecesi üzerineydi.

‘Demokrasi Hayatımız ve Darbeler’ başlıklı konuşmasında, Akşener, “15 Temmuz gecesi, hainlere, alçaklara karşı direnirken, şehit olan vatandaşlarımızı ve emniyet güçlerimizi saygıyla anıyorum, ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedikten sonra şunları da söyledi:

“Bugün milli irade için buradayız. Milli iradenin tecellisinin var olabilmesi için, o ülkede demokrasinin olması şarttır, elzemdir, zorunludur. En çok milli iradeden bahsedenler, kendi işlerine geldiği zaman ‘milli irade lazımdır, şarttır’ diyorlar. 15 Temmuz gecesi bir kalkışma yaşandı. O gece, darbe teşebbüsü ve kalkışmadır bana göre. 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü, devletin şahsına, kurumsal yapısına ve seçilmiş iktidarına yapıldığını görünce millet sokağa çıktı ve tankların karşısında durdu.

“Milletimiz o gece, devleti de sokaktan topladı; dolayısıyla 15 Temmuz’un galibi milletimizdir. O gece için ‘Akşener tankların üzerine çıkmadı’ diyorlar. Hangi lider tankın üzerine çıktı biri bana söylesin, ben de ‘Akşener eksik yaptı’ diyeyim.”

CEVAP VER