CB Erdoğan: “Küresel güçler ilerlememizi durdurmak için saldırıya geçti..”

1

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası Etkinliği’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel saldırıya maruz kaldık” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Türkiye ayağa kalkmadan, bölgemizin de medeniyetimizin de ayağa kalkmayacağını, kalkamayacağını her vesileyle bir kez daha görüyoruz ve anlıyoruz. Üzerimizdeki yük ve sorumluluk ağırdır, ama bir o kadar da şereflidir. İnovatif, yenilikçi çalışmalar yürüten firmalarımız, TİM gibi çatı kuruluşlarımız, kamunun ilgili tüm birimleri, tempolarını ve hedeflerini bu bilinçle sürekli ileriye taşımak mecburiyetindedirler.

“Bazıları döviz kurunun artmasının arkasındaki gerçekleri, oynanan oyunları, kimlerin bunu niye yaptığını görmek istemiyor. Döviz yerine milli paramızı kullanma kararımız, bir başka ülkenin ekonomisi aleyhine bir faaliyet asla değildir. Biz, kendi ülkemizle birlikte dünyanın her köşesindeki insanların da refah ve huzur içinde yaşamalarını istiyoruz.

“Biz ülkemizdeki girişimcinin dünya ile rekabet gücünün artmasını istiyoruz. Bunun için Rusya, İran ve Çin’le milli para kullanma kararı aldık. Mutabık kaldık ve Merkez Bankası’na talimatı verdik.

“Yenilikçilik yolunda harcamamız gereken enerjiyi farklı alanlarda kullanmak zorunda kaldık. Her alanda Cumhuriyet tarihinin en üst seviyesine ulaştığımız 2013-2014 yılları küresel saldırılara maruz kaldığımız zamanlar oldu.

“Şundan emin olunuz: Türkiye.. şayet Gezi olaylarını.. FETÖ’nün 17-25 Aralık emniyet-yargı ve 15 Temmuz silahlı darbe girişimlerini.. PKK ve DEAŞ örgütlerinin kanlı eylemlerini yaşamamış olsaydı.. bugün çok başka bir noktada bulunacaktı.

“800 milyar doları aşan milli gelirimiz, trilyon dolara dayanmış olacaktı. 410 milyar doları bulan dış ticaretimiz 600 milyar dolarlara yaklaşacaktı. Çok sinsi bir oyunla bize diz çöktürmeye çalıştılar.”

1 YORUM

  1. Dış güçler hangi ilerlememizi durduruyor anlamadım. PISA dan mı başarılı çıktık; Üniversitelerimiz mi dünya sıralamasına girdi, Teknolojide mi ilerledik Avrupa ve Japonya saatte 450km/h Tren yaparken 200-250 km/h yapan Trenleri millete hızlı Tren diye yutturuyorlar. türk parasımı değer kazandı Adalet sistemimi bıraktınız , Hukukmu kaldı, neyimizi kıskanıyorlar anlamadım. 15 Temmuz halk döviz bosdurdu oyun bozuldu diyordunuz madem siz niye o zaman bozdurmadınız. Bir ülkenin C.B parasını başka para biriminde tutarmı bumu sizin Milliliğiniz. Keşke yanılsam ama gerçekler böyle tabi eleştirenleri hemen vatan haini ilan edersiniz çünkü sadece siz millisiniz,ama Allahın adaleti er geç tecelli edecek, En büyük üzüntüm Müslümanlara zarar veriyorsunuz nerde hazreti Ömerin adaleti nerde sizin İcraatlarınız.

CEVAP VER