Referanduma götürülen anayasa değişikliği paketi kimlerin eseri.. İsim isim açıklıyoruz..

3

Altı gün sonra sandık başına gidip anayasa değişikliği paketi için oy kullanacağız.

Referandum kampanyası çok renkli geçiyor, taraflar hangi yönde oy kullanmamızı istiyorlarsa onu en etkili biçimde savunuyorlar.

Yine de oy kullanacağımız konuda pek az şey biliyoruz.

En başta da bu anayasa değişikliği paketinin kimler tarafından hazırlandığını bilenimiz pek az.

Merak edenlere paketi hazırlayan kadroyu sunuyoruz:

3 YORUMLAR

  1. Bir tek “Ibrahim Kalin” ve “Beril Dedeogluna” guvenirim bu listede.

    “Evet” cikarsa ne yapmak gerekecegini konusmaya baslamak gerek. Bu sefer “gercek, ozlu ve toplumsal destek alabilecek” yeni bir harekete ihtiyac var. Ikincil olarak da MHP’de yonetim degisikligi olursa “Baskanlik Secimi” tahmin edilenden daha zorlu gecebilir. ama Turkiye icin asil onemlisi gercek for “Muhafazakar Parti”, Ingiltere’deki gibi mesela. Halkin degerleri ile hareket eden ama “modern politik uygulamalari” gercekten benimsemis ve uygulayan bir parti.

  2. Görüldüğü üzere bu anayasa referandumu projesi meclise ait değil . Mebusların bunu anlatamamaları gayet normal .Bunu tartışmaya bile gerek yok.Bahçelinin dediği gibi mevcut durumu yasal hale getirmek.öncesini bugünü ve yarını konuşmak artık hukukçuların işi olsa gerek.
    Kimse anketçilere fikir beyan etmek istemiyormuş.bu ortamda çok normal.

  3. Bu anayasayı hazırlayanlar ülkemizin seçkin insanları. Önemli olan kimin hazırladığı değil ülkemizin önünü tıkayan bu sistemden kurtulup atılım yapabileceğimiz yeni sisteme geçmemiz. Milletimize güveniyoruz.

CEVAP VER